جان مولر گوگل با سؤالات سئو «احمقانه» در Reddit مقابله می کند


جان مولر، یکی از مدافعان جستجوی گوگل، اخیراً در بحثی صریح در مورد زیرردیت r/BigSEO شرکت کرده است، به سوالاتی در مورد تاکتیک‌های مختلف سئو و ارائه مشاوره برای بازاریابان دیجیتال مشتاق.

مولر به موضوعاتی مانند برچسب گذاری جغرافیایی تصاویر، تعداد دفعات وبلاگ نویسی، و پیگیری میانبرهای کسب درآمد آنلاین پرداخت.

یکی از کاربران Reddit در یک تاپیک با عنوان “مرگبار سوالات احمقانه ورودی” سوالات زیر را می پرسد:

  1. آیا باید تصاویر را برچسب گذاری جغرافیایی کنیم؟ آیا گوگل اصلا اهمیت می دهد؟
  2. وبلاگ نویسی اگر این کار را انجام دهیم، آیا هر روز است یا یک بار در هفته با برخی چیزهای جدی؟
  3. پست کردن نمایه کسب‌وکار Google: هر روز، هفته‌ای یک‌بار، یا چرا زحمت می‌دهید؟
  4. از آنجایی که چیزهایی مانند Senuke 10 سال پیش مردند، آیا همه چیز در مورد شبکه سازی با وب مسترهای سایت های مشابه و مشابه برای پیوند است؟
  5. Piggyback کردن شماره 4، PBN ها چطور؟ آیا آنها بازگشته اند؟ اگر چنین است، آیا باید گروهی از وب‌سایت‌های کاملاً قانونی در مقابل برخی وبلاگ‌های WP سنگ‌فرش شده باشد؟

در اینجا خلاصه ای از پاسخ طولانی مولر به سوالات بالا آورده شده است.

برچسب گذاری جغرافیایی تصاویر و فرکانس وبلاگ نویسی

مولر در پاسخ به سوالی در مورد برچسب گذاری جغرافیایی تصاویر اظهار داشت که برای اهداف سئو ضروری نیست.

او همچنین به سوال فرکانس وبلاگ نویسی پرداخت و پیشنهاد کرد که سازندگان محتوا باید محتوای منحصر به فرد و قانع کننده را بر حفظ یک برنامه پست ثابت در اولویت قرار دهند.

با این حال، او اذعان کرد که پست‌های منظم ممکن است باعث افزایش ترافیک شود و سازندگان را تشویق کرد که پست‌های موفق را مرور کنند و موضوعات خود را با محتوای با کیفیت بالاتر گسترش دهند.

مولر نسبت به خطرات تولید محتوای متوسط ​​و «کرکی» هشدار داد:

«مشکل تلاش برای بالا نگه‌داشتن فرکانس این است که به راحتی می‌توان به محتوای متوسط ​​و کرکی دست یافت، که الگوریتم‌های کیفیت موتورهای جستجو ممکن است آن را انتخاب کنند، و سپس کل سایت را چنین فرض کنیم.

انجام چنین خطراتی در ابتدا، زمانی که شروع از نو برای شما آسان است، احتمالاً خوب است، انجام این کار در دراز مدت اراده وقتی به تو رسید دردناک باش (همه اینها حتی اگر از میانبرهایی با محتوای gen-ai استفاده می کنید بیشتر صدق می کند).

پست کردن نمایه کسب و کار Google و ایجاد پیوند

مولر توصیه خاصی در مورد تعداد پست‌های نمایه کسب‌وکار Google ارائه نکرد، اما به سؤالاتی درباره استراتژی‌های قدیمی ایجاد پیوند مانند SENuke و شبکه‌های وبلاگ خصوصی (PBN) با طنز پاسخ داد.

او هشدار داد که بحث در مورد چنین استراتژی‌هایی می‌تواند خارج از چارچوب باشد و برای ترویج ابزارهای ایجاد لینک مشکوک استفاده شود.

“SENuke، هه، این نامی است که من سال ها نشنیده بودم، lol. متاسف. خندیدن. من در مورد پیوندها فکر می کنم، اما مردم دوست دارند چیزها را از متن خارج کنند تا تلاش ها / ابزارهای پیوند خود را ارتقا دهند، بنابراین شاید شخص دیگری چیزی منطقی بگوید یا نه.

OMG، PBN نیز. اصلا این تاپیک چیه حالا بدون حضور وکیل چیزی نمی گویم.»

پیگیری میانبرهای آنلاین پولساز

مولر مشاهده کرد که به نظر می رسد این سؤالات حول محور یافتن میانبرهایی برای کسب درآمد آنلاین می چرخد.

او هشدار داد که بسیاری از مردم تلاش می‌کنند همین کار را انجام دهند و حتی برخی ابزارها و دوره‌هایی را می‌فروشند که نوید موفقیت می‌دهند اما در نهایت به فروشندگان سود می‌رسانند تا مشتریانشان.

او همچنین توضیح داد که بهترین ابزارها شرکت هایی را هدف قرار می دهند که نیاز به مدیریت حضور آنلاین خود دارند و برای افرادی که به دنبال یک مسیر سریع به سمت ثروت هستند، در نظر گرفته نشده است.

مشاوره برای متخصصان مشتاق سئو

مولر با تشویق افرادی که مایل به کار در سئو هستند برای یادگیری HTML، برنامه نویسی و سایر مهارت های ضروری برای درک بهتر این صنعت به پایان رسید.

«… HTML را یاد بگیرید، کمی برنامه نویسی را یاد بگیرید و دنبال آن بروید. 90 درصد از ترفندهای تصادفی که انجام می دهید کار نمی کنند، 9 درصد از ترفندهای باقیمانده سایت های شما را می سوزانند، اما اگر خوش شانس و مداوم باشید (آیا همینطور است؟)، با برخی از آنها برخورد خواهید کرد. چیزهایی که برای شما کار می کنند

اگر می‌خواهید این مسیر را طی کنید، بپذیرید که بیشتر – یا همه – چیزهایی که می‌سازید در نهایت منفجر می‌شوند، اما شاید در طول مسیر به مواردی برخورد کنید که ارزش آن را داشته باشند.

و … پس از مدتی، ممکن است متوجه شوید که ساختن چیزی با ارزش ماندگار نیز می‌تواند جذاب باشد، و شروع به کار روی یک پروژه جانبی می‌کنید که کارها را به روش درست انجام می‌دهد، جایی که می‌توانید از تجربیات خود به خوبی استفاده کنید و از انجام تمام کارهای slash & burn سایت/spam-building خودداری کنید.

بیش از همه، او تأکید می کند که حضور موفق در وب بیش از کلمات کلیدی و پیوندها را شامل می شود. مولر قویاً توصیه می‌کند که استراتژی‌های سئوی سنتی را آزمایش کرده و مرزهای آن را کنار بگذارید.


تصویر ویژه ایجاد شده توسط نویسنده با استفاده از Midjourney

منبع: Reddit

منبع

مطالب مرتبط