خلاصه اخبار هفتگی SEJ برای جستجو، اجتماعی و هوش مصنوعی


به لطف آخرین پیشرفت‌های هوش مصنوعی، هفته‌ای شلوغ برای متخصصان در همه صنایع بود.

برای کمک به شما در به‌روز ماندن از آخرین اخباری که ممکن است بر زندگی کاری شما تأثیر بگذارد، داستان‌های برتری را که باید بدانید – از جستجو گرفته تا اجتماعی گرفته تا هوش مصنوعی – را در این پست هضم آسان جمع‌آوری کرده‌ایم.

داستان‌های برتر این هفته شامل انتشار GPT-4، ابزارها و ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی در چندین پلتفرم، عرضه به‌روزرسانی الگوریتم اصلی Google و موارد دیگر است!

OpenAI GPT-4 را منتشر کرد

یکی از برجسته ترین اعلامیه ها از OpenAI منتشر شد – انتشار GPT-4. شایعات ناشی از رویداد اخیر هوش مصنوعی مایکروسافت در این هفته تأیید شد زیرا GPT-4 برای استفاده فوری برای مشترکان ChatGPT+ با قیمت 20 دلار در ماه در دسترس قرار گرفت.

GPT-4 چند وجهی است و به آن امکان می دهد ورودی متن و تصویر را برای تولید خروجی متن بپذیرد. گرگ براکمن، رئیس و یکی از بنیان‌گذاران OpenAI، این قابلیت جدید را با استفاده از GPT-4 برای تبدیل عکس یک مدل وب‌سایت دستی به یک وب‌سایت در HTML و جاوا اسکریپت نشان داد.

OpenAI همچنین نشان داد که GPT-4 تا چه اندازه آزمون های LSAT، GRE، AP و سایر آزمون های طراحی شده برای آزمایش انسان را بهبود بخشیده است.

حتی با وجود پیشرفت هایی که در استدلال و مختصر بودن دارد، هنوز محدودیت هایی برای داده های آموزشی که ChatGPT استفاده می کند وجود دارد. کاربران باید مانند همیشه، صحت پاسخ ها را قبل از اعتماد به آنها بررسی کنند – و در صورت امکان، منابع را ذکر کنند.

گوگل هوش مصنوعی را برای Google Workspace، Google Cloud معرفی کرد

در حالی که تا حدودی تحت الشعاع اعلام OpenAI قرار گرفت، گوگل این هفته با فاش کردن ویژگی‌های هوش مصنوعی آینده برای برنامه‌های Google Workspace: Gmail، Docs، Slides، Sheets، Meet و Chat، خبرهای هوش مصنوعی را منتشر کرد.

آزمایش‌کنندگان مورد اعتماد (مشتریان یک محصول Google یا خانواده و دوستان کارمندان Google) می‌توانند از هوش مصنوعی برای تولید محتوا در Gmail و Google Docs استفاده کنند که به کاربران امکان می‌دهد تا از داخل طوفان فکری، پیش‌نویس ایمیل‌ها، ساختن شرح وظایف، نوشتن پست‌های وبلاگ، تصحیح و موارد دیگر از داخل استفاده کنند. هر رابط

حزب جستجو: خلاصه اخبار هفتگی SEJ برای جستجو، اجتماعی و هوش مصنوعی اسکرین شات از Google، مارس ۲۰۲۳

گوگل همچنین قابلیت های جدید و بهبود یافته هوش مصنوعی مولد را برای توسعه دهندگان Google Cloud اعلام کرد.

  • Vertex AI با پشتیبانی از هوش مصنوعی مولد از مدل‌های مختلف پایه، از جمله PalM API، Google Research و DeepMind ارتقا یافته است.
  • Generative AI App Builder به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با دانش فنی محدود در عرض چند دقیقه یا چند ساعت اپلیکیشن های نسل – ربات ها، چت ها، دستیارهای دیجیتال، موتورهای جستجوی سفارشی و موارد دیگر را بسازند.
  • PaLM API و MakerSuite جدید اجازه آزمایش و نمونه‌سازی سریع با مدل‌های زبان بزرگ را می‌دهند.

این ویژگی‌ها برای منتخب آزمایش‌کنندگان انجمن Google Cloud Innovators قابل اعتماد در دسترس خواهند بود.

مایکروسافت از AI-Powered Copilot برای مایکروسافت 365 رونمایی کرد

مایکروسافت برای اینکه از گوگل عقب نماند، ویژگی های هوش مصنوعی جدیدی را برای کاربران مایکروسافت 365 فاش کرد.

ساتیا نادلا، رئیس و مدیر عامل مایکروسافت، در جریان رویداد پخش زنده مایکروسافت با نام «بازآفرینی بهره‌وری» گفت که هوش مصنوعی ابزارهایی را که ما در محل کار استفاده می‌کنیم، برای سال‌ها تقویت کرده است – اما اکنون، مایکروسافت هوش مصنوعی را از خلبان خودکار به نسخه دوم منتقل می‌کند و هوش مصنوعی را به همان اندازه قدرتمند می‌کند. قدرتمند است

Copilot با Word، Excel، PowerPoint، Outlook و Teams ادغام می شود تا بهره وری و خلاقیت را در محل کار افزایش دهد. این می تواند به کاربران کمک کند مطالب را سریعتر پیش نویس کنند، داده ها را با جستارهای زبان طبیعی کاوش کنند، ایده ها را به ارائه تبدیل کنند، ایمیل ها را خلاصه کنند و موارد دیگر.

حزب جستجو: خلاصه اخبار هفتگی SEJ برای جستجو، اجتماعی و هوش مصنوعی اسکرین شات از مایکروسافت، مارس 2023

بعلاوه، Business Chat به کاربران کمک می‌کند تا داده‌ها و اطلاعات خود را در تمام برنامه‌های بهره‌وری مایکروسافت به روشی ساده از طریق تیم‌های مایکروسافت متصل کنند.

هدف از این ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی مایکروسافت کمک به کاربران برای خودکارسازی کارهای خسته‌کننده است و زمان خود را برای کارهای خلاقانه‌تر آزاد می‌کند.

نادلا همچنین به مردم یادآوری کرد که کسانی که هوش مصنوعی می‌سازند، مستقر می‌کنند و از آن استفاده می‌کنند باید مسئولانه از آن استفاده کنند تا اجازه دهند هوش مصنوعی به چیزی تبدیل شود که مطابق با هنجارهای اجتماعی، فرهنگی و قانونی ما برای جامعه دموکراتیک ما باشد.

سیستم Copilot برای استقرار هوش مصنوعی سازمانی قرار گرفته است. Copilot فراتر از ادغام با ChatGPT OpenAI است – این قدرت LLM مانند GPT-4 با Microsoft 365 و داده های کسب و کار شما را در Microsoft Graph ترکیب می کند.

Copilot به جای گره خوردن به داده های آموزشی محدود، پردازش زبان طبیعی را روی داده های شما اعمال می کند و دسترسی، پردازش و استفاده در سناریوهای مختلف را سریعتر می کند.

Copilot و Business Chat برای انتخاب مشتریانی که قصد دارند در ماه‌های آینده به کاربران بیشتری گسترش یابند، در دسترس هستند.

در صورتیکه آن را از دست دادید

اگر هوش مصنوعی، جستجو و رسانه‌های اجتماعی وارد یک نوار شوند چه؟ ما وقت نداریم که وارد همه چیز شویم، اما بیایید بیشتر داستان های این هفته را از سراسر وب بررسی کنیم.

اخبار هوش مصنوعی

Anthropic، به رهبری کارمندان سابق OpenAI، Claude را معرفی کرد، دستیار هوش مصنوعی که توسط DuckDuckGo، Poe، Notion و دیگران برای ایجاد تجربیات هوش مصنوعی ایمن تر و سمی تر استفاده می شد.

آزمایشگاه تحقیقاتی Midjourney نسخه 5 محصول خود را با تجسم دقیق تر پیام های متنی و تصاویر با وضوح بالاتر منتشر کرد. (میانه سفر)

رایانه های اپل با تراشه های M1 و M2 ممکن است بتوانند مدل های LLaMA را اجرا کنند. (Github)

جستجوی اخبار

مایکروسافت لیستی از درخواست‌های پیشنهادی را برای کمک‌هوش مصنوعی Bing ارائه کرد که اکنون در دسترس است. (وبلاگ مایکروسافت)

گوگل از عرضه به‌روزرسانی الگوریتم اصلی خود برای مارس 2023 خبر داد.

جان مولر گوگل در مورد ساده سازی ساختار وب سایت و یافتن شغل در یک شرکت فناوری بزرگ توصیه هایی را به اشتراک می گذارد.

Google Ads از اول آوریل 2023 صرفاً از تنظیمات پنجره تبدیل GA4 استفاده خواهد کرد تا اختلافات در گزارش عملکرد بین دو پلتفرم را به حداقل برساند.

Google Search Central یک آموزش جدید در مورد باز کردن اطلاعات کنسول جستجو با داشبوردهای Looker Studio برای تجسم معیارهای کلیدی SEO منتشر کرد.

گوگل با استفاده از هوش مصنوعی مکالمه ای از پیشرفت هایی در نتایج جستجو در مورد مراقبت های بهداشتی و سلامت روان پرده برداری کرد.

اخبار رسانه های اجتماعی

TikTok یک فید STEM جدید برای ارائه اطلاعات ایمن و واقعی در مورد موضوعات مرتبط با علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات اعلام کرد.

متا در حال پایان دادن به مجموعه‌های دیجیتالی (NFT) است تا روی راه‌های جایگزین برای حمایت از سازندگان با کسب درآمد از پیام‌رسانی و حلقه‌ها تمرکز کند. (توییتر)

مارک زاکربرگ یادداشتی در مورد تغییرات آتی برای بهبود کارایی برای کارمندان منتشر کرد. (متا)

لینکدین ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی مولد را معرفی کرد تا به کاربران کمک کند پروفایل‌های حرفه‌ای مؤثرتر و شرح شغلی ایجاد کنند که نامزدهای واجد شرایط را جذب کند.


تصویر ویژه: عکس Kozyr/Shutterstock

منبع

مطالب مرتبط