راهنمای شما برای انواع هاست برای وب سایت وردپرس شما


وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) با سهم بازار غالب 60٪ است.

وردپرس فقط یک CMS معمولی نیست بلکه یک پلتفرم پویا و قابل توسعه است. به دلیل انعطاف پذیری، می تواند به هر نوع وب سایتی مانند تجارت الکترونیک، وبلاگ، انجمن یا پورتال تبدیل شود.

با این حال، قدرت و قابلیت اطمینان سایت وردپرس شما تا حد زیادی به سرور یا هاست پشتیبانی کننده آن بستگی دارد.

فضای میزبانی گسترده و متنوع طیف گسترده ای از گزینه ها از جمله میزبانی مشترک و VPS، سرورهای اختصاصی، ابر و خدمات میزبانی مدیریت شده وردپرس را ارائه می دهد.

در این راهنما، انواع هاستینگ و شرکت‌های موجود را که می‌توانید از آنها به عنوان نقطه شروع برای انجام تحقیقات خود و یافتن بهترین شرکت‌های میزبانی برای مورد استفاده خود استفاده کنید، بررسی می‌کنیم.

ما به انواع هاستینگ می پردازیم، زیرا این ها کیفیت و عملکرد وب سایت را تعیین می کنند و شرکت های هاست معتبر موجود در بازار را فهرست می کنیم.

انواع مختلف هاست های موجود عبارتند از:

اکنون بیایید هر نوع میزبانی را درک کنیم و ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد آن را به تفصیل بیان کنیم.

(توجه داشته باشید که لیست خدمات ما بر اساس حروف الفبا سازماندهی شده است و ترتیب به معنی رتبه بندی یا برتری یک سرویس بر دیگری نیست.)

هاست اشتراکی چیست؟

میزبانی اشتراکی نوعی از خدمات میزبانی وب است که در آن چندین وب سایت در یک وب سرور واحد قرار دارند.

در یک محیط میزبانی مشترک، هر کاربر بخشی از کل منابع سرور (مانند فضای دیسک، پهنای باند، زمان CPU و غیره) را برای استفاده برای وب سایت خود دریافت می کند.

از آنجایی که همه کاربران منابع را به اشتراک می گذارند، گاهی اوقات می تواند منجر به عملکرد کندتر وب سایت شود، به خصوص اگر یک وب سایت ترافیک زیادی داشته باشد یا منابع زیادی مصرف کند.

در حالی که میزبانی اشتراکی برای وب سایت های کوچک و کم بازدید مناسب است، ممکن است برای پروژه های پیچیده مانند تجارت الکترونیک، وبلاگ هایی با ترافیک بالا یا آنهایی که نیاز به کنترل کامل بر محیط سرور خود دارند کافی نباشد.

در زیر لیستی از شناخته شده ترین هاست های اشتراکی آورده شده است:

سرور خصوصی مجازی (VPS) چیست؟

سرور خصوصی مجازی (VPS) نوعی میزبانی وب است که از فناوری مجازی سازی برای ارائه منابع اختصاصی (خصوصی) بر روی یک سرور قدرتمند با چندین کاربر استفاده می کند.

میزبانی VPS قابلیت های یک سرور اختصاصی را تکرار می کند در حالی که از نظر فنی سرور فیزیکی را با سایر کاربران به اشتراک می گذارد.

VPSتصویر از نویسنده، ژوئن 2023

یک VPS به گونه‌ای پارتیشن بندی شده است که هر کاربر سیستم عامل، پهنای باند و فضای دیسک مخصوص به خود را داشته باشد که توسط دیگران روی همان سرور تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

همانطور که وب سایت شما رشد می کند، می توانید به راحتی منابع خود (مانند حافظه و فضای دیسک) را بدون نیاز به مهاجرت به سرور جدید ارتقا دهید.

با این حال، منابع فیزیکی سرور (مانند CPU، RAM و فضای دیسک) بین VPS های مختلف به اشتراک گذاشته شده است.

سطوح میزبانی VPS از Hostingerتصویر از نویسنده، ژوئن 2023

این نوع میزبانی معمولا برای تجارت الکترونیک یا وبلاگ هایی با ترافیک متوسط ​​(چند هزار بازدید کننده در روز) خوب است.

سرور اختصاصی مجازی (VDS) چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، یک سرور اختصاصی مجازی (VDS) از سطحی از مجازی سازی استفاده می کند که به نظر می رسد سیستم عامل بر روی سخت افزار اختصاصی اجرا می شود، حتی اگر اینطور نباشد.

VDSتصویر از نویسنده، ژوئن 2023

بر اساس نحوه پارتیشن بندی با VPS متفاوت است.

تفاوت اصلی این است که به هر سرور مجازی یک بخش اختصاصی از منابع سرور اختصاص داده شده است.

به عنوان مثال، اگر یک VDS دارای سه ماشین مجازی باشد، هر کدام از یک سوم منابع تخصیص یافته صرف نظر از اینکه در حال اجرا هستند یا نه استفاده می کنند.

این سطح از تضمین منابع می تواند برای برنامه های کاربردی با منابع فشرده تر یا برای موقعیت هایی که استفاده از منابع می تواند بسیار متغیر باشد، مهم باشد.

خدمات VDS اغلب با قیمت بالاتری نسبت به خدمات VPS ارائه می شود. این در درجه اول به دلیل منابع اختصاصی و کنترل پیشرفته ای است که آنها بر روی محیط سرور شما ارائه می دهند.

در بیشتر موارد، شرکت هایی که VPS ارائه می دهند VDS نیز ارائه می دهند.

در زیر لیستی از شناخته شده ترین شرکت های ارائه دهنده میزبانی VPS آمده است:

هاست اختصاصی چیست؟

هاست اختصاصی (همانطور که از نامش پیداست) نوعی میزبانی است که در آن سرور اختصاصی خود را دارید و به منابع آن دسترسی کامل دارید.

حداکثر کارایی و کنترل را برای وب‌سایت‌هایی با ترافیک بالا، برنامه‌های کاربردی با منابع فشرده یا آنهایی که به سفارشی‌سازی گسترده نیاز دارند، ارائه می‌کند.

در زیر شرکت های میزبانی که خدمات هاست اختصاصی (سرور) را ارائه می دهند آورده شده است:

علاوه بر این، میزبانی اختصاصی اقدامات امنیتی پیشرفته ای را ارائه می دهد. به عنوان تنها کاربر سرور، کنترل کاملی بر تنظیمات امنیتی آن دارید.

این یک سطح منحصر به فرد از سفارشی سازی را ارائه می دهد. از آنجایی که شما به سرور دسترسی ریشه دارید، می توانید هر نرم افزار یا برنامه ای را که وب سایت یا کسب و کار شما نیاز دارد نصب و پیکربندی کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که هاست اختصاصی گرانتر از میزبانی مشترک یا گزینه های میزبانی VPS است و برای راه اندازی، پیکربندی و مدیریت سرور به دانش و مهارت های فنی نیاز دارد.

هاست ابری چیست؟

هاست ابری نوعی سرویس میزبانی است که از شبکه ای از سرورها برای توزیع منابع و مدیریت میزبانی وب سایت یا برنامه استفاده می کند.

این بدان معناست که وب‌سایت‌هایی که بر روی پلتفرم میزبانی ابری میزبانی می‌شوند، می‌توانند منابع شما را بر اساس نیازهای شما افزایش یا کاهش دهند و به راحتی با افزایش ترافیک مقابله کنند.

یکی از مزیت های هاست ابری، کارایی آن است.

به جای سرمایه گذاری و نگهداری سرورهای اختصاصی که ممکن است در دوره های کم ترافیک مورد استفاده قرار نگیرند، میزبانی ابری به شما این امکان را می دهد که منابع را در صورت نیاز مقیاس بندی کنید و فقط برای منابعی که استفاده کرده اید بپردازید.

در اینجا چند ارائه دهنده میزبانی ابری به خوبی تثبیت شده است:

لطفاً توجه داشته باشید که راه اندازی یک وب سایت در فضای ابری به دانش فنی پیشرفته در مدیریت زیرساخت ابری نیاز دارد تا بتوانید وب سایت یا برنامه خود را راه اندازی و نگهداری کنید.

به همین دلیل، توصیه می کنم با ارائه دهندگان میزبانی مدیریت شده وردپرس بروید، که بر روی ابر ساخته شده اند و زمان شما را از مدیریت نمونه نصب شما آزاد می کنند.

هاست مدیریت شده وردپرس چیست؟

میزبانی وردپرس مدیریت شده یک سرویس میزبانی تخصصی است که به طور خاص برای وب سایت های وردپرس طراحی شده است.

با میزبانی مدیریت شده وردپرس، ارائه دهنده هاست از تمام جنبه های فنی اجرای یک سایت وردپرس مراقبت می کند.

در حالی که نصب و نگهداری وردپرس در فضای ابری به تنهایی ممکن است گزینه مقرون به صرفه تری باشد، شما زمان خود را صرف حفظ حضور خود در فضای ابری خواهید کرد، که می تواند حواس شما را از تمرکز بر رشد وب سایت خود منحرف کند – و ممکن است در نهایت یک متخصص ابر را استخدام کنید. انجام این کار

با میزبانی مدیریت شده وردپرس، وظایف تعمیر و نگهداری مربوط به موارد زیر را بارگیری خواهید کرد:

  • تنظیمات سرور
  • به روز رسانی وردپرس
  • امنیت.
  • محیط های صحنه سازی
  • مقیاس پذیری.
  • بهینه سازی منابع
  • پشتیبانی هاست.

این به شما امکان می دهد بر تولید محتوا و رشد کسب و کار تمرکز کنید.

در زیر لیست کاملی نیست، بلکه فهرست کوتاهی از شرکت‌های معروفی است که میزبانی مدیریت شده وردپرس را در فضای ابری ارائه می‌دهند. اینها اغلب با CDN داخلی ارائه می شوند:

با استفاده از یک راه حل مدیریت شده، می توانید مدیریت سرور را فراموش کنید و می توانید روی رشد تجارت آنلاین خود تمرکز کنید.

نتیجه

در این راهنما، انواع مختلف هاستینگ را بررسی کرده ایم و لیستی از شرکت های هاست معتبر ارائه کرده ایم.

انجام تحقیقات بیشتر و ارزیابی نیازهای خاص خود بر اساس عواملی مانند بودجه، اندازه وب سایت و پیچیدگی بسیار مهم است.

همانطور که بحث کردیم، منظره میزبانی گزینه های مختلفی از جمله باستینگ مشترک و VPS، سرورهای اختصاصی و خدمات میزبانی مدیریت شده وردپرس را ارائه می دهد. هاست اشتراکی برای وب سایت های کوچک مناسب است، در حالی که میزبانی VPS و VDS منابع و کنترل بیشتری را فراهم می کند.

هاست اختصاصی حداکثر کارایی و سفارشی سازی را ارائه می دهد، اما به تخصص فنی نیاز دارد. میزبانی ابری امکان مقیاس پذیری و کارایی هزینه را فراهم می کند اما به مهارت های مدیریت زیرساخت ابری یا استخدام متخصص ابر نیاز دارد.

در میان این گزینه ها، میزبانی مدیریت شده وردپرس به عنوان یک سرویس تخصصی که به طور خاص برای وب سایت های وردپرس طراحی شده است، متمایز است که من توصیه می کنم از آن استفاده کنید.

در مقاله بعدی، ویژگی های هر یک از ارائه دهندگان هاست مدیریت شده را عمیق تر خواهیم کرد. در خبرنامه ما مشترک شوید تا از انتشار راهنمای جدید مطلع شوید.

منابع بیشتر:


تصویر ویژه: Rawpixel.com/Shutterstock

منبع

مطالب مرتبط