رد افسانه ها، درک تاثیر سئو


آیا گوگل iframes را نادیده می گیرد؟ موضوعی که اخیراً در Reddit منتشر شده است باعث ایجاد بحث در بین متخصصان سئو شده است.

کاربری که این تاپیک را شروع کرده معتقد است که گوگل iframes را نمی خزند، اما آیا این فرض درست است؟

این مقاله افسانه‌های مربوط به توانایی گوگل در خزیدن iframes را از بین می‌برد، پاسخ مولر را بررسی می‌کند و تاثیر سئو را مورد بحث قرار می‌دهد.

افسانه: گوگل iFrames را نمی خزند

از لحاظ تاریخی، زمانی وجود داشت که موتورهای جستجو برای خزیدن و فهرست‌بندی محتوا در iframe تلاش می‌کردند.

ربات‌های موتورهای جستجو نمی‌توانند به محتوای داخل iframe دسترسی داشته باشند و در برخی موارد، نمی‌توانند از iframe خارج شوند تا به خزیدن بقیه وب‌سایت ادامه دهند.

علاوه بر این، محتوای موجود در iframes اغلب متعلق به وب سایت دیگری در نظر گرفته می شد که منجر به عدم اطمینان در مورد اینکه آیا باید ایندکس شود یا خیر.

واقعیت: گوگل می تواند و آیا iFrames را می خزد

برخلاف تصور کاربر Reddit، گوگل پیشرفت های قابل توجهی در خزیدن iframes داشته است.

امروزه، گوگل می‌تواند به‌طور مستقیم iframe را رندر کند و محتوای آن را به عنوان بخشی از صفحه میزبانی وب تزریق کند، فرآیندی که به آن “DOM Flattening” نیز می‌گویند.

مولر با پاسخ به این موضوع با بینش های زیر به این موضوع پرداخت:

«Google سعی می‌کند محتوای iframe شده را بخزد و در صورت مجاز بودن، آن را در صفحه نمایه‌شده قرار دهد. اگرچه همیشه بی اهمیت نیست و نمی دانم موتورهای جستجوی دیگر چگونه آن را مدیریت می کنند. اگر چیزی دارید که کاملاً می‌خواهید در متن یک صفحه نمایه شود، بهتر است به جای تکیه بر iframe، آن را مستقیماً درج کنم.

مولر در ادامه توصیه های بیشتری را برای کسانی که از محتوای جاسازی شده یا iframe شده در صفحات خود استفاده می کنند ارائه کرد:

  • از هدر “x-frame-options” برای مسدود کردن کامل iframe در صورت عدم تمایل استفاده کنید.
  • اگر نه صفحه و نه محتوای تعبیه شده آن نباید ایندکس شوند، از متا تگ های ربات «noindex» یا «x-robots-tag» استفاده کنید.
  • اگر خود صفحه جاسازی شده نباید ایندکس شود، از «indexifembedded» به همراه «noindex» استفاده کنید، اما محتوای آن را می‌توان در صفحه‌ای که آن را iframe می‌کند قرار داد.

اگر نگران این هستید که آیا Google می‌تواند محتوای iFrames را ببیند، می‌توانید از «تست سازگار با موبایل» در کنسول جستجو استفاده کنید.

iFrames به طور کلی توصیه نمی شود

با توجه به پتانسیل چالش های نمایه سازی با iFrames، گوگل توصیه می کند تا حد امکان از استفاده از آنها خودداری کنید.

گنجاندن محتوای مهم به طور مستقیم در صفحه یا استفاده از سایر تکنیک‌های جاسازی می‌تواند نتایج بهتری در سئو ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که Google می‌تواند محتوا را به درستی ایندکس کند.

در حالی که iframes ممکن است برای جاسازی محتوای خارجی، مانند ویدیوها و عناصر تعاملی مفید باشد، محدودیت‌ها را هنگام طراحی وب‌سایت در نظر بگیرید.


تصویر ویژه: ملیسا پارلاک/Shutterstock

منبع: Reddit

منبع

مطالب مرتبط