زمان به روز رسانی هسته سپتامبر پس از HCU تصادفی نیست


دنی سالیوان از گوگل به توییتی پاسخ داد که زمان به‌روزرسانی الگوریتم اصلی سپتامبر را بلافاصله پس از به‌روزرسانی محتوای مفید زیر سؤال می‌برد.

دکتر پیت مایرز در توییتی نوشت که تصور اینکه این دو به روز رسانی یکی پس از دیگری تصادفی بوده اند، برایش سخت است.

او توییت کرد:

تصور اینکه یک به‌روزرسانی هسته‌ای در سپتامبر (به معنای واقعی کلمه صفر روز بعد) به‌روزرسانی محتوای مفید اتفاقی است، سخت است.

اینها رویدادهای خودجوش نیستند، گوگل فقط صبح دوشنبه از خواب بیدار می شود و تصمیم می گیرد شروع کند.

پیت بعداً این موضوع را پیگیری کرد یک توییت دیگر برای روشن شدن منظور او:

توئیت من ممکن است بیش از آنچه در نظر گرفته شده بود، توطئه‌آمیزتر از آن چیزی که در نظر گرفته شده بود، برخورد کرده باشد – من به این فکر نکردم که یکی از آنها به قدری مبهم کردن دیگری است تا حدس بزنم که یک به‌روزرسانی هسته ممکن است یک پیگیری طبیعی و برنامه‌ریزی‌شده برای سیگنال‌های جدید معرفی‌شده در HCU باشد. “

به‌روزرسانی الگوریتم اصلی که چند روز پس از پایان یک به‌روزرسانی هدفمند مانند به‌روزرسانی محتوای مفید (HCU) به‌وجود می‌آید، غیرعادی است.

بنابراین پیت دلایل خوبی داشت تا حدس بزند که زمان تصادفی نبوده است.

و اگرچه غیرعادی به نظر می‌رسید که یک به‌روزرسانی از نزدیک دنبال دیگری شود، اما بی‌سابقه نبود.

به عنوان مثال، گوگل از ژوئن تا ژوئیه 2021 در مجموع شش به روز رسانی را ارائه کرد.

چرا به‌روزرسانی اصلی به‌روزرسانی محتوای مفید را دنبال کرد

دنی سالیوان که رابط جستجوی گوگل است، با یک سری توییت به پیت پاسخ داد و تأیید کرد که به‌روزرسانی اصلی تصادفی نبوده و دلیلی وجود دارد که یکی از آنها از دیگری پیروی کند.

دنی توییت کرد:

“فقط این را دیدم. ما بسیار سخت کار کرده‌ایم تا به‌روزرسانی‌ها را از یکدیگر جدا نگه داریم، یا تا حد امکان همپوشانی کمتری داشته باشند تا به سازندگان کمک کنیم تا بیشتر بفهمند.

بنابراین نه، تصادفی نیست که ما به دلیل به‌روزرسانی اصلی هستیم، اما گفتیم که تا زمانی که به‌روزرسانی محتوای مفید منتشر شود، منتظر بمانیم…»

سپس دنی این ایده را مطرح کرد که گوگل به‌روزرسانی اصلی را منتشر کرد تا از آنچه در HCU می‌گذرد پنهان بماند.

او توییت کرد:

“من دریافتم که برخی از افراد سعی می کنند در مورد چیزهایی که وجود ندارد بیشتر مطالعه کنند، و این همیشه یک واقعیت زندگی SEO است.

اما اگر هدف اشتباه کردن عمدی یا هر چیز دیگری بود، می‌توانیم به‌روزرسانی‌های متعدد را در همان روز منتشر کنیم.

ما برای انجام برعکس کار کرده ایم…”

دنی در ادامه اظهار داشت که گاهی اوقات به‌روزرسانی‌ها یکی پس از دیگری اجتناب‌ناپذیر است.

او توضیح داد:

ممکن است برخی از به‌روزرسانی‌ها با هم همپوشانی داشته باشند، زیرا نمی‌توانیم چیزهایی را که معتقدیم به بهبود جستجو کمک می‌کند نگه داریم. اما من فکر می‌کنم که برای ارتباط بیشتر در مورد به‌روزرسانی‌هایی که انجام می‌دهیم، زمانی که اتفاق می‌افتند و مواردی که شامل آنها می‌شود، بیشتر از همیشه، از جمله صفحه ما، ارتباط برقرار کرده‌ایم.»

دنی ادامه داد:

و زمانی که همپوشانی به‌روزرسانی‌ها اجتناب‌ناپذیر است، ما تلاش کرده‌ایم تا حد امکان آنها را از هم جدا کنیم تا مردم تصور بهتری از آنچه ممکن است باعث ایجاد یک تغییر خاص شده باشد داشته باشند (و برای بسیاری از سایت‌ها، به‌روزرسانی‌ها هیچ تغییری ایجاد نمی‌کنند). ”

بدون ارتباط بین دو به روز رسانی

به گفته دنی سالیوان، هیچ ارتباطی بین این دو به روز رسانی وجود نداشت.

دلیل به‌روزرسانی اصلی این بود که یکی از آنها قرار بود منتشر شود.

دنی گفت که گوگل می‌تواند چندین به‌روزرسانی را به‌طور همزمان ارائه کند، به این معنی که می‌توانست به‌روزرسانی الگوریتم اصلی را همزمان با HCU منتشر کند و اصلاً به HCU اشاره نکند.

اما گوگل تصمیم گرفت HCU را اعلام کند و عمداً انتشار به‌روزرسانی اصلی را به بعد از اتمام HCU موکول کند و در نتیجه آنها را از هم جدا کند.


تصویر برجسته توسط Shutterstock/mialapi

منبع

مطالب مرتبط