سئو چیست؟ مفهوم سئو از نظر متخصصین ایرانی و بین المللی آکادمی وبسیما | xeroseo

این ابزار اطلاعات مفیدی در‌خصوص ترافیک وبسایت شما در اختیارتان قرار می‌دهد. Google Analytics و Google Search Console ممکن است بنظر اطلاعات یکسان و مشابهی را در اختیار کاربران قرار دهند، اما بین این دو محصول گوگل تفاوت‌های کلیدی وجود دارد. اطلاعات گوگل آنالیتیکس بیشتر درباره این است که چه کسی از وبسایت شما بازدید می‌کند. مثلا اینکه چه تعداد بازدید کننده دارید، چطور آن‌ها به سایت شما دست یافته‌اند، چه مدت زمانی را در وبسایت شما صرف کرده‌اند و یا اینکه از کدام محدوده جغرافیایی هستند.

آیا سئو درآمد داره؟

بسیاری از افراد برای اینکه کسب و کار خود را گسترش دهند به استفاده از وب سایت ها می پردازند، اما ممکن است از بازاریابی دیجیتال بهره نبرند، چرا که با نحوه کار موتورهای جستجوگر آشنایی ندارند. در نتیجه اینجا اهمیت سئو و شناخت موتورهای جستجو را متوجه می شوید. موتورهای جستجو باعث موفقیت وب سایت ها می شوند، بنابراین با استفاده از موتورهای جستجو می توانید عملکرد وب سایت خود را تقویت نماید و در فضای اینترنت کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید.

http://atours.irبرای بیشتر بخش ها، اکثر مشتریان فقط صفحه اول گوگل، بینگ یا هر موتور جستجوی دیگر را بررسی می کنند. به همین دلیل هر کسب و کاری که می خواهد قابلیت رویت خودش را در موتور های جستجو و مشتریان خودش را افزایش دهد، باید تلاش کند که رتبه بندی SERP خودش را بهبود بخشد و در صفحه اول نتایج جستجو قرار بگیرد. گوگل سرچ کنسول نه تنها می‌تواند به شما در تشخیص مشکلات فنی در سئو سایت کمک کند، همچنین محبوبترین صفحات سایتتان در گوگل را به شما نشان می‌دهد. به کم این ابزار می‌توانید ببینید در چه رتبه‌ای قرار دارید، مشکلات سایت شما چیست؟، وضعیت سازگاری سایت با موبایل چطور هست؟ و چه سایت‌هایی به سایت شما ارجاع داده‌اند. این ابزار بطور کلی به شما کمک می‌کند ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید.

  • بنابراین داشتن پاسخ برای این سوال که سئو چیست و شناخت موتورهای جتسجو به شما کمک می کند که در کار خود موفقیت های زیادی را به دست آورید و به گسترش فعالیت های خود تحت نظر سئو بپردازید.
  • سایت وبسیما بیش از 9 سال است که فعال بوده و محتوای ارزشمندی تولید میکند.
  • این کلمه در سایت ‌های بازاریابی و تبلیغاتی بیشتر به کار می رود.
  • اگر می خواهید بررسی کنید که آیا محتوای شما در جای دیگری در وب تکرار شده است یا خیر، از یک بررسی کننده سرقت مانند Copyscape استفاده کنید.
  • سئو برای هر نوع کسب‌وکار یک استراتژی مناسب است، زیرا تمام شرکت‌ها اعم از کوچک و بزرگ در هر نقطه جهان که باشند، می‌توانند برای دیده شدن خود از موتورهای جستجو استفاده نمایند.

Google Trends یک مجله خبری زیرو سئو‌سایت متعلق به گوگل است که محبوبیت جستجوهای برتر (جستجوهایی که حجم بالایی دارند) در گوگل را در مناطق و زبان‌های مختلف تجزیه و تحلیل می‌کند. در لیستی که کیورد پلنر ارائه می‌دهد، حجم جستجوی ماهانه نیز داده می‌شود که بسیار مهم است و می‌توان بر طبق آن استراتژی سئو را تدوین کرد. حالا که شما با مسیر جستجوی کاربر آشنا شدید می‌خواهم ۶ نکته کاربردی بگویم تا با استفاده از این نکات بتوانید محتوای سایتتان را بر اساس مسیر جستجوی کاربر طراحی کنید. دقیقا می‌دانید برای هر ایستگاه جستجو چقدر محتوا تولید کرده‌اید و با توجه به موضوع تجاری سایتتان می‌توانید تصمیم بگیرید برای کدام ایستگاه محتوای بیشتری تولید کنید. استفاده صحیح از انکرتسکت می‌تواند باعث افزایش رتبه سایت شود. به زبان دیگر استفاده صحیح از انکرتکست می‌تواند منجر به افزایش رتبه و استفاده اشتباه منجر به جریمه وب‌سایت شود.

سئو درون صفحه چیست؟ (On Page SEO)

با این حال، گاهی اوقات، موتور جستجو الگوریتم های خود را با تغییر زیاد بروز می کند که به طور قابل توجهی بر SERP ها تأثیر می گذارد. در حالی که انگیزه همیشه در اولین مرحله می باشد، در مرحله دوم موتورهای جستجو، سنگ بنای کل این فرآیند کلمات کلیدی هستند. از ابزارهای سئو مانند Google Ads، Ahrefs و حتی نوارهای جستجوی ساده در سایت ها برای شناسایی هدف جستجوی گسترده کلمات کلیدی خود استفاده کنید. Google ads نیازمند هزینه ای می باشد که شما به گوگل پرداخت می کنید و سایت شما بهتر دیده می شود.

Evergreen Content یا محتوا‌ی همیشه سبز چیست؟

مطالب مرتبط