فایل robots txt چیست؟ بهینه سازی فایل ربات در وردپرس | xeroseo

در جاب تیم شما میتوانید یک رزومه قوی از خودتون در مجله خبری زیرو سئو اول گوگل ایجاد کنید با افراد متخصص حوزه خود آشنا شوید و پیشنهادهای کاری جذابی از طریق کارفرماها دریافت کنید. جاب تیم در زمینه های برنامه نویسی ، دیجیتال مارکتینگ و سئو فعالیت می کند. با بازخوانی صفحه در مرورگر خود برای به روز رسانی ویرایشگر ابزار و دیدن کد robots.txt زنده خود، بررسی کنید که جدیدترین نسخه شما با موفقیت توسط Google خزیده شده است. پس از بازخوانی صفحه، همچنین می‌توانید روی منوی کشویی کلیک کنید تا مُهر زمانی را که Google برای اولین بار آخرین نسخه فایل robots.txt شما را مشاهده کرده است، مشاهده کنید. Google از مقدار مسیر در دستورالعمل‌ها allow و disallow به‌عنوان مبنایی برای تعیین اینکه آیا یک قانون برای یک URL خاص در یک سایت اعمال می‌شود یا خیر، استفاده می‌کند.

چرا باید از فایل Robots.txt استفاده کنیم؟

اگر نسبت به این موضوع هیچ اطلاعاتی ندارید ویا علاقه‌مند آشنایی و درک بهتر موضوع فوق العاده مهم بودجه خزش هستید حتما مقاله “بودجه خزش سایت چیست” را با دقت مطالعه کنید. با این دستور شما به یک تصویر خاص در پوشه ای که قفل شده است دسترسی پیدا می کنید. اگر نیاز به تعلیق موقت خزیدن دارید، توصیه می‌کنیم برای هر URL در سایت یک کد وضعیت 503 HTTP ارائه دهید. کد robots.txt خود را از صفحه robots.txt تستر با کلیک روی دانلود در کادر گفتگوی ارسال دانلود کنید. هنگامی که فایل robots.txt خود را دارید، وقت آن است که آن را زنده کنید. این قانون به Googlebot می‌گوید که پوشه تصویر وب‌سایت شما را ایندکس نکند.

  • و با انجام همه روزه این کار فرایند رشد یا افت سایت تان در عبارت کلیدی مختلف را جلوی چشم خواهید داشت.
  • همین زمان طولانی، روی رتبه سایت‌تان در نتایج جستجو، تاثیر منفی خواهد گذاشت.
  • برای درک بهتر نقش فایل ربات در سایت، علائم راهنمایی و رانندگی را در ذهنتان تجسم کنید.
  • اگر صاحب یک وبسایت کوچک با تعداد صفحات کمی هستید، با مراجعه به سرچ کنسول وبسایت‌تان می‌توانید تعداد صفحاتی از سایت‌تان که توسط گوگل ایندکس شده‌اند را در بخش Coverage مشاهده کنید.

به طور کلی بهترین مکان قرار دادن نقشه سایت در انتهای فایل Robots.txt تان است. ربات‌هایی مانند ربات‌های مخرب یا ربات‌های زداینده آدرس ایمیل این کار را ممکن است انجام دهند. یک User-agent می‌تواند تنها با یک مجموعه قوانین مطابقت داشته باشد، که اولین و خاص ترین گروهی است که با یک User-agent مشخص مطابقت دارد.

من امیر جوان میر هستم در ابتدا گرافیست بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول شدم، از همون موقع به برنامه‌نویسی علاقمند بودم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس کردن علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. برخی از افراد فکر می کنند وجود ربات به ضرر سایتشان است در صورتی که کاملا اشتباه فکر می کنند. یکی از ربات های معروف گوگل Googlebot است که وظیفه آن پیدا کردن صفحه‌های جدید در اینترنت و بررسی آنها می باشد. اگه هم شما این فایلو تو دایرکتوری ریشه سایتتون ندارین خیلی ساده میتونین اونو ایجاد کنین. فقط باید یه فایل متنی جدید روی کامپیوترتون ایجاد کنین و با عنوان robots.txt ذخیره کنین.

فایل Robots.txt و تاثیر آن بر سئو

در اینجا فایلی به نام Robots.txt داریم که می توانیم با نوشتن دستوراتی درون آن مانع از ورود ربات به برخی از صفحات دلخواه خود بشویم و همینطور وبسایت خود را از نظر سئوی سایت بهینه‌سازی کنید. تو این مثال فایل robots.txt وردپرس، ما تعیین کردیم که تمام نگارش های موتور جستجو میتونن پوشه upload رو که غالبا تصاویر ما داخل این پوشه س رو شاخص گذاری کنن. موارد مشابه بسیار زیادی دیده شده است که استفاده از دستورالعمل های نادرست و ایجاد تغییرات ناگهانی در فایل robots.txt باعث بروز مشکلات عمده در سئو سایت شده است.

http://atours.ir

مطالب مرتبط