مایکروسافت بینگ با ChatCPT ظاهراً در ماه مارس راه اندازی شد


طبق گزارش‌ها، مایکروسافت قصد دارد موتور جستجوی Bing خود را به‌روزرسانی کند تا هوش مصنوعی را از چت ربات ChatGPT OpenAI درج کند و به آن اجازه دهد به جای ارائه لیستی از پیوندها، به سؤالات جستجو با جملات کامل پاسخ دهد.

انتظار می‌رود این ویژگی جدید تا پایان ماه مارس راه‌اندازی شود و به مایکروسافت برتری رقابتی نسبت به گوگل، رقیب اصلی جستجوی خود بدهد.

مایکروسافت همچنین به دنبال بازگشت سرمایه 1 میلیارد دلاری خود در OpenAI در سال 2019 خواهد بود.

در حال حاضر مشخص نیست که بینگ چگونه نرم افزار OpenAI را یکپارچه خواهد کرد.

در اینجا همه چیزهایی است که ما در مورد مشارکت مایکروسافت و OpenAI می دانیم و اینکه چگونه این نرم افزار می تواند تجربه جستجوی Bing را به طور بالقوه بهبود بخشد.

مشارکت مایکروسافت و OpenAI

همکاری بین مایکروسافت و OpenAI توجه زیادی را در جامعه فناوری به خود جلب کرده است، عمدتاً پس از انتشار اخباری در اکتبر 2022 مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال مذاکره برای انجام دومین سرمایه گذاری ده ها میلیارد دلاری در تجارت هوش مصنوعی است.

سرمایه گذاری اولیه مایکروسافت در OpenAI در سال 2019 شامل توافقی برای ادغام برخی از عناصر GPT در Bing بود.

از آن زمان، مایکروسافت و OpenAI بر روی راه‌هایی برای ادغام GPT در Bing برای بهبود تجربه کاربری با یکدیگر همکاری می‌کنند، اگرچه مشخص نیست که آیا نسخه فعلی GPT به این سرویس کمک می‌کند یا خیر.

OpenAI GPT-3 را در سال 2021 منتشر کرد و از نسخه به روز شده GPT-3.5 در ابزار ChatGPT استفاده کرد. این شرکت گفته است که نسخه پیشرفته تر GPT-4 در حال توسعه است، اما تاریخ انتشار آن را مشخص نکرده است.

چگونه مایکروسافت در حال حاضر از فناوری OpenAI استفاده می کند

مایکروسافت در حال حاضر از سرویس‌های ابری OpenAI در ابزارهایی استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد متن، کد و تصاویر را با استفاده از دستورالعمل‌های ساده ایجاد کنند و مدل‌های یادگیری ماشینی را با استفاده از داده‌های اینترنتی آموزش دهند.

برخی از برنامه‌های مشتریان سازمانی مایکروسافت با فناوری‌های OpenAI ادغام شده‌اند. این شرکت همچنین GPT-3 و Dall-E 2 را به عنوان بخشی از تجارت اجاره سرور Azure و قدرت محاسباتی خود در اختیار مشتریان سازمانی قرار می دهد.

در ژوئن 2022، مایکروسافت از Copilot، یک سرویس اشتراکی که از ابزار OpenAI برای کمک به مهندسان نرم افزار در تولید خودکار کد استفاده می کند، رونمایی کرد.

به نظر می رسد مرحله بعدی همکاری بین OpenAI و مایکروسافت ادغام با Bing است که نگرانی های متعددی را ایجاد می کند زیرا این مدل ها گاهی اوقات می توانند توهین آمیز یا نادرست ایجاد کنند.

با تمام پیشرفت های هوش مصنوعی خود، حتی گوگل نیز در معرفی ربات چت مانند ChatGPT مردد بوده است. چه چیزی باعث می‌شود مایکروسافت اینقدر مطمئن باشد که می‌تواند ChatGPT را بدون به خطر انداختن اعتماد و شهرت مصرف‌کننده در جستجوی Bing ادغام کند؟

مایکروسافت نشان نداده است که چگونه اشتباهات احتمالی را کاهش می دهد یا مشکلات مربوط به محتوای اعتراض آمیز مانند مواردی که در ربات چت Tay در سال 2016 وجود داشت را متوقف می کند.

سخنگوی مایکروسافت بلافاصله به درخواست نظر در مورد این مقاله پاسخ نداد.

شایان ذکر است که OpenAI قصد دارد در آینده برای ChatGPT هزینه کند، مانند هزینه هایی که از برنامه نویسانی که از GPT برای ایجاد ربات های تولید متن استفاده می کنند، دریافت می کند. این بدان معناست که Bing ممکن است به یکی از تنها نقاط دسترسی رایگان به GPT تبدیل شود.


منبع: اطلاعات

تصویر ویژه: Ascannio/Shutterstock

منبع

مطالب مرتبط