مدیر عامل گوگل تایید کرد که ویژگی های هوش مصنوعی به زودی جستجو می شود


گوگل امروز اعلام کرد که به زودی ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در نتایج جستجوی خود قرار می‌دهد و روشی جدید و بصری‌تر برای پیمایش و درک وب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی به کاربران کمک می‌کند تا با تقطیر اطلاعات پیچیده در قالب‌های هضم آسان، تصویر بزرگ را به سرعت درک کنند و درباره یک موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنند.

گوگل سابقه طولانی در استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود نتایج جستجوی خود برای میلیاردها نفر دارد.

آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی این شرکت، مانند LaMDA، PalM، Imagen و MusicLM، راه‌های کاملاً جدیدی را برای تعامل با اطلاعات در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

گوگل در تلاش است تا این آخرین پیشرفت ها را با جستجو در محصولات خود بیاورد.

برای مثالی از این که ویژگی های هوش مصنوعی گوگل در عمل چگونه به نظر می رسند، تصویر زیر را ببینید. برای بیانیه‌ای از مدیر عامل Google در مورد سرویس جدید ChatGPT، به بخش بعدی بروید.

مدیر عامل گوگل تأیید کرد که ویژگی‌های هوش مصنوعی به زودی جستجو می‌شوند”تصویر از: blog.google/technology/ai/bard-google-ai-search-updates/، فوریه 2023.

بیانیه ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت، الف بیانیه در توییتر درباره یک سرویس هوش مصنوعی مکالمه ای که در هفته های آینده در دسترس خواهد بود.

Bard که توسط LaMDA پشتیبانی می‌شود، مدل زبان جدید گوگل برای برنامه‌های گفتگو است.

به گفته پیچای، بارد که از هوش و دانش گسترده گوگل استفاده می کند، می تواند پاسخ های دقیق و با کیفیتی ارائه دهد:

«در سال 2021، ما قابلیت‌های زبان + مکالمه نسل بعدی را که توسط مدل زبان برای برنامه‌های گفتگو (LaMDA) ارائه شده است، به اشتراک گذاشتیم. به زودی: بارد، یک مکالمه آزمایشی جدید #GoogleAI سرویس ارائه شده توسط LaMDA.

بارد به دنبال ترکیب وسعت دانش جهان با قدرت، هوش و خلاقیت مدل های بزرگ زبان ما است. از اطلاعات وب استفاده می کند تا پاسخ های تازه و باکیفیت ارائه دهد. امروز ما Bard را به روی آزمایش‌کنندگان خارجی قابل اعتماد باز می‌کنیم.

ما بازخورد آنها را با آزمایش داخلی خود ترکیب می‌کنیم تا مطمئن شویم که پاسخ‌های Bard از نظر کیفیت، ایمنی و زمین‌بندی با نوار بالای ما مطابقت دارد و در هفته‌های آینده آن را به‌طور گسترده‌تر در دسترس قرار خواهیم داد. زود است، ما آن را راه‌اندازی، تکرار و بهتر خواهیم کرد.»

مدیر عامل گوگل تأیید کرد که ویژگی‌های هوش مصنوعی به زودی جستجو می‌شوند”تصویر از: blog.google/technology/ai/bard-google-ai-search-updates/، فوریه 2023.

به طور خلاصه

مردم به طور فزاینده ای برای درک و بینش عمیق تر به گوگل روی می آورند.

با کمک هوش مصنوعی، گوگل می‌تواند بینش‌هایی را برای سؤالاتی که در آن‌ها پاسخ صحیحی وجود ندارد، ادغام کند، و این کار را برای افراد آسان‌تر می‌کند تا به هسته اصلی آن چیزی که جستجو می‌کنند، برسند.

علاوه بر ویژگی‌های هوش مصنوعی که در جستجو ارائه می‌شوند، گوگل همچنین یک سرویس آزمایشی آزمایشی هوش مصنوعی به نام Bard را معرفی می‌کند. با پشتیبانی از LaMDA، بارد از هوش و دانش گسترده گوگل برای ارائه پاسخ های دقیق و با کیفیت به کاربران استفاده خواهد کرد.

گوگل همچنان به نشان دادن تعهد خود به ایجاد جستجوی شهودی و موثر برای کاربران ادامه می دهد. همانطور که پیچای در بیانیه خود گفت، این شرکت به راه اندازی، تکرار و بهبود این پیشنهادات جدید در هفته ها و ماه های آینده ادامه خواهد داد.

منبع: گوگل

منبع

مطالب مرتبط