مقاله آشنایی با ویژگی های و ضوابط معمارانه در طراحی ترمینال فرودگاه ها | memarinavaz

مقاله آشنایی با ویژگی های و ضوابط معمارانه در طراحی ترمینال فرودگاه ها | memarinavaz

ترمینال اولین مکانی است که با وارد شدن به یک شهر جدید با آن مواجه می‌شویم. در واقع ترمینال معرف شهری است که به آن سفر کرده‌ایم؛ به همین سبب است که طراحی نمای ترمینال مسافربری برای بسیاری از جوامع شهری، بیش از پیش اهمیت دارد. اگر طراحی نما برای ترمینال به شیوه ‌ای اصولی و چشم نواز انجام شده باشد، با وارد شدن به آن شهر احساس غربت و دلتنگی نخواهیم کرد. مهمترین فعالیت مراجعه کنندگان به پایانه، در سالن های انتظار خلاصه می شود. به منظور جلوگیری از ازدحام ناشی از حضور مسافران و همراهان در کنار خودرو (به ویژه اتوبوس ها). در نظر گرفتن تمهیداتی در راستای جدایی مسافران و ایزوله کردن سکوهای خروج خودرو، توصیه پاورپوینت برنامه فیزیکی ترمینال می شود.

  • بخشهای اداری در طبقه فوقانی بخشهای خدماتی درطبقه میانی وسالن اصلی در طبقه همکف قرار می گیرد.
  • تا اينكه اولين ترمينال مسافربري در سال 1354 در تبريز و پس از آن در تهران تاثير مثبتي بر ايجاد ترمينال ها و گسترش آنها داشته و به دنبال آن تر مينال هاي اصفهان، مشهد و كرمان و … ساخته شدند.
  • در كل خيلي از اين نقل و مكانها بيشتر بخاطر تجارت و مسائل اقتصادي مي باشد.
  • این اثرها بخصوص در حوالی پایانه ها که تمام سفرها به انجا ختم و یا از آنجا آغاز می شود حائز اهمیت بیشتر است .

از مزیت های مهم این پایانه مسافربری می توان به وجود جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل در مجاورت آن اشاره کرد. همچون عدم وجود کاربری های مسکونی از دیگر نکات مثبت منطقه ای است که برای این پایانه در نظر گرفته شده است. هر چند تمامی سبک ها زیبایی خاص خود را دارند، اما سبک مدرن یک انتخاب بسیار عالی برای نمای خارجی ترمینال به شمار می رود.

پایانه غیر متمرکز

– در پایانه های متمرکز قرار دادن اتاقی برای توشه وسایل مسافرین الزامیست. برای خروج خودرو از این سکوها نیاز به حرکت عقب رو بوده وهنگامی مورد استفاده قرار می گیرند که سکوها در زمان طولانی اشغال باشند(بویژه در پایانه های بین شهری غیر متمرکز). کارایی سکوهای خطی مانند دیگر انواع سکوها نبوده ومعمولا زمانی که وسایل نقلیه (به ویژه اتوبوس ها)برای توقفهای کوتاه مدت (حداکثر  بازه های زمانئ ۱۰دقیقه ای)ازسکواستفاده نمایند کاربرد دارند.

پلان های معماری پایان نامه پایانه مسافربری

مجموعه حاضر با عنوان « معیارهای فنی طراحی پایانه های مسافری جاده ای» به ضوابط طراحی ترمینال اتوبوس پرداخته و با بررسی وضع موجود پایانه های کشور، استانداردها، برداشت های میدانی و با بهره گیری از تجربه و نقطه نظرات دستگا ههای مرتبط، برای استفاده در پروژه های مرتبط، تهیه و تدوین شده است. طراحی ریزفضاهای ترمینال مسافربری، نیازمند پیروی از اصول و قواعد خاصی است که از آن با عنوان برنامه فیزیکی و استانداردهای ترمینال مسافربری یاد می‌شود و تاثیر مهمی در خروجی نهایی دارد. به طوری که وجود هرگونه مغایرتی با برنامه فیزیکی ترمینال مسافربری در هر یک از بخش‌های پروژه معماری طراحی شده، منجر به بروز مشکلات ریز و درشتی در خروجی نهایی می‌شود. این در حالی است که تدوین برنامه فیزیکی و استانداردهای ترمینال مسافربری توسط دانشجویان معماری با دشواری‌های بسیاری همراه است. بنابرین استفاده از یک برنامه فیزیکی ترمینال مسافربری تدوین شده توسط سایر معماران و دانشجویان معماری می‌تواند مفید واقع شود.

دانلود پروژه هتل 5 ستاره با فرم الهام گرفته از معماری ایرانی

آن ها با بررسی هویت منطقه، شرایط آب و هوایی شهر مورد نظر و سایر اصولی که در این زمینه وجود دارد، بهترین طرح ها را برای ترمینال ارائه می نمایند. پس همین الان با ما تماس بگیرید و اولین قدم ها را برای طراحی یک نمای زیبا، چشم نواز و خاطره انگیز برای ترمینال خود بردارید. اما یکی از انواع پرکاربرد ایستگاه های اتوبوس ، نوع پایانه بین شهری است که باید دارای امکانات ویژه ای همچون سالن انتظار، باجه های فروش بلیط، محل توقف اتوبوس ها و … باشد. در ادامه با ارائه فایل هایی به موضوع استانداردهای طراحی ترمینال اتوبوسرانی خواهیم پرداخت. در ادامه با استانداردهای ترمینال مسافربری و اتوبوسرانی در خدمت شما خواهیم بود. در مهمترین بخش فایل ضوابط پایانه های مسافربری به فضاهای پایانه و خودروی طرح اشاره شده است.

مطالب مرتبط