گوگل از فناوری جستجوی جدید، از جمله جستجوی درون ویدئویی، استفاده می کند


Google در حال ارائه فناوری جستجوی کاملاً جدید در هند، یکی از بزرگترین بازارهای شرکت جستجو، از جمله نتایج جستجوی دو زبانه و جستجوی درون ویدیویی است.

این هفته، گوگل هشتمین رویداد Google For India خود را برگزار کرد که در آن از ویژگی های جستجوی زیر پرده برداری کرد:

  • جستجو در ویدئو
  • نتایج جستجوی دو زبانه
  • جستجوی صوتی دو زبانه
  • جستجوی زبان طبیعی در Google Pay
  • ترجمه دست‌نویس به متن از طریق Google Lens

این ویژگی‌ها ممکن است در نهایت به آمریکای شمالی راه پیدا کنند، بنابراین ارزش آن را دارد که آنها را در رادار خود نگه دارید.

در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی های ذکر شده در بالا وجود دارد که برای اولین بار در هند راه اندازی می شوند.

جستجو در ویدیو

گوگل امکان جستجو در ویدیوهای یوتیوب را فراهم می کند.

همانطور که در حال تماشای یک ویدیو در YouTube هستید، روی «جستجو در ویدیو» ضربه بزنید و موضوعی را در ویدیویی که می‌خواهید به آن پرش کنید وارد کنید.

گوگل در یک پست وبلاگ می گوید:

علاوه بر تصاویر، ویدئوها نیز منبع غنی از اطلاعات بصری هستند، اما پیدا کردن چیزی که در یک کلیپ طولانی مدفون شده است، اغلب سخت است. به عنوان مثال، شاید در حال تماشای یک ویدیوی طولانی در مورد آگرا هستید و کنجکاو هستید که آیا این ویدیو فاتح پور سیکری را نیز پوشش می دهد. با ویژگی جدیدی که به صورت آزمایشی در حال اجرای آن هستیم، اکنون می‌توانید هر چیزی را که در یک ویدیو ذکر شده است، مستقیماً از جستجو جستجو کنید. به سادگی یک عبارت جستجو را با استفاده از ویژگی «جستجو در ویدیو» وارد کنید و به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

نتایج جستجوی دو زبانه

گوگل نتایج جستجو در هند را دو زبانه می کند و نتایج را به زبان های محلی کاربر در کنار نتایج انگلیسی ارائه می کند.

گوگل در یک پست وبلاگ می گوید:

«نیازهای زبانی در هند پویاتر و چندزبانه‌تر می‌شوند، و ما همچنین شاهد این هستیم که این موضوع در تجربیات جستجوی افراد منعکس شده است. قابل توجه است که اکثر کاربران گوگل در هند بیش از یک زبان مصرف می کنند.

برای اینکه افرادی که از بیش از یک زبان استفاده می‌کنند برای جستجو و کاوش اطلاعات آسان‌تر شود، اکنون صفحات نتایج جستجو را برای افرادی که آن را ترجیح می‌دهند دو زبانه می‌کنیم.»

این قابلیت به زبان هندی در حال اجراست و در سال آینده به سایر زبان‌های هندی از جمله تامیل، تلوگو، مراتی و بنگالی گسترش خواهد یافت.

جستجوی صوتی دو زبانه

Google در حال بهبود فناوری تشخیص گفتار برای سخنرانان Hinglish است که ترکیبی از هندی و انگلیسی است.

جستجوگران در هند می‌توانند با استفاده از هندی و انگلیسی در یک جستار جستجوی صوتی انجام دهند و Google می‌تواند بفهمد که به دنبال چه چیزی هستند.

گوگل در یک پست وبلاگ می گوید:

ما می‌خواهیم به افراد بیشتری و به‌ویژه هندی‌ها کمک کنیم تا به طور طبیعی و شهودی با صدایشان سؤال بپرسند. امروز یک مدل تشخیص گفتار جدید را معرفی می‌کنیم که می‌تواند به طور مؤثرتری افرادی را که به زبان هندی صحبت می‌کنند درک کند. ما این کار را از طریق استفاده از یک مدل جدید تشخیص گفتار الهام گرفته از شبکه عصبی انجام می‌دهیم که لهجه‌های فرد، صداهای اطراف، زمینه و سبک‌های گفتار را در نظر می‌گیرد.

جستجوی زبان طبیعی در Google Pay

گوگل در حال ارائه قابلیتی در هند است که به کاربران امکان می دهد جستجوهای زبان طبیعی را در Google Pay انجام دهند.

کاربران اکنون می‌توانند با استفاده از سؤالات زبان طبیعی مانند «به من نشان بده هفته گذشته چقدر برای قهوه خرج کرده‌ام» از Google Pay سؤال کنند.

ترجمه دست خط به متن

گوگل در حال کار بر روی قابلیتی برای گوگل لنز است که دستخط پزشکان را به متن خوانا ترجمه می کند.

گوگل به تاریخ راه اندازی این ویژگی متعهد نشده است و خاطرنشان می کند که برای متخصصان پزشکی در نظر گرفته شده است.

با این حال، توسعه این فناوری می تواند به طور بالقوه به موارد استفاده دیگری در آینده منجر شود.


منبع: گوگل

منبع

مطالب مرتبط