گوگل مشکل جاری را در فهرست جستجوی خود تایید کرد


امروز، ساعت 10:50 صبح به وقت شرقی، گوگل تأیید می کند که یک مشکل نمایه سازی مداوم وجود دارد که بر تعداد زیادی از سایت ها تأثیر می گذارد.

علت این موضوع در حال حاضر مشخص نیست. گوگل ظرف 12 ساعت آینده به روز رسانی را ارائه خواهد کرد.

اینها جزئیاتی است که ما تاکنون می دانیم.

چند سایت تحت تاثیر قرار گرفته اند و به چه میزان؟

به نظر می رسد که مشکل جاری امروز با فهرست جستجوی گوگل فقط بر محتوای جدید تأثیر می گذارد.

اگر امروز محتوای جدیدی منتشر کنید، احتمالاً تا زمانی که مشکل برطرف نشود، ایندکس نمی شود.

می‌توانید با جستجوی «site:»، خودتان را بررسی کنید و نتایج را بر اساس روز یا ساعت گذشته فیلتر کنید.

ما امروز چندین مقاله در ژورنال موتور جستجو منتشر کرده‌ایم، و هیچ‌کدام از آن‌ها تا کنون ایندکس نشده‌اند، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید:

گوگل مشکل جاری را در فهرست جستجوی خود تایید کرد

مشخص نیست این مشکل از چه زمانی شروع شده است، اگرچه می‌توانیم آن را به یک پنجره زمانی 4 ساعت گذشته بر اساس آخرین زمانی که محتوای جدید ایندکس شده است محدود کنیم. این بدان معناست که گوگل احتمالاً نمایه سازی صفحات جدید را در حدود ساعت 7 صبح به وقت شرقی متوقف کرده است.

در مورد اینکه این موضوع روی چند سایت تأثیر می گذارد، تا آنجا که ما می توانیم بگوییم، همه آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. یا حداقل تمام سایت هایی که امروز در حال انتشار مطالب جدید هستند.

اگر صفحات جدیدی به سایت خود اضافه نکرده اید و قصد اضافه کردن آن را ندارید، پس جای نگرانی ندارید.

این مشکلات نمایه سازی که بر محتوای جدید تأثیر می گذارد قبلاً اتفاق افتاده است و تاریخ نشان می دهد که به محتوای موجود گسترش نمی یابد.

آیا این بر رتبه بندی جستجوی من تأثیر می گذارد؟

نگرانی اصلی مردم در مورد مسائل گوگل این است که چگونه بر رتبه بندی جستجو تاثیر می گذارند.

مطمئناً این موضوع محدود به نمایه سازی است نه رتبه بندی. این اشکال به رتبه بندی جستجوی Google برای محتوای موجود آسیبی نمی رساند.

محتوای جدید با ایندکس نشدن فرصتی برای رتبه‌بندی پیدا نمی‌کند، اگرچه این فقط موقتی است تا زمانی که Google مشکل را اصلاح کند.

آیا محتوای من در نهایت ایندکس می شود؟

Google تضمین نمی‌کند که همه محتوا را حتی زمانی که سیستم‌ها طبق معمول کار می‌کنند، فهرست‌بندی کند، بنابراین نمی‌توان گفت محتوایی که امروز منتشر می‌کنید در نهایت ایندکس می‌شود یا خیر.

اگر گوگل معمولاً صفحات جدید شما را ایندکس می‌کند، احتمالاً زمانی که باگ را برطرف می‌کند، از سر گرفته می‌شود.

چه زمانی گوگل مشکل را برطرف می کند؟

از لحاظ تاریخی، رفع اشکالات نمایه سازی گوگل حدود 24 ساعت طول می کشد. با این حال، این بازه زمانی می‌تواند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد، زیرا Google تخمینی ارائه نمی‌کند.

گوگل به‌روزرسانی‌هایی را در توییتر از طریق GoogleSearchC@ ارائه می‌کند، چه زمانی که باگ را برطرف کند یا اطلاعات بیشتری برای اشتراک‌گذاری داشته باشد.


تصویر ویژه: سرگئی الاگین / شاتر استوک

منبع

مطالب مرتبط