Google به روز رسانی اسناد در توضیحات متا


گوگل با افزودن نمونه هایی از بهترین و بدترین شیوه ها، اسناد خود را در زمینه ایجاد توضیحات متا با کیفیت بالا که در نتایج جستجو نشان داده می شود، به روز کرد.

این تغییر در اسناد کنترل قطعه در نتایج جستجو ایجاد شد.

توضیحات متا در بخش جستجو

تکه‌های جستجو خلاصه‌ها و توضیحاتی هستند که در نتایج جستجو برای سایت‌هایی که رتبه‌بندی می‌شوند نشان داده می‌شوند.

اسناد Google نحوه کنترل قطعات جستجو در نتایج جستجو را به اشتراک می گذارد.

داده های مورد استفاده برای تولید قطعه جستجو به طور سنتی از توضیحات متا و گاهی اوقات خود محتوا می آید.

توضیحات متا تولید شده از محتوای صفحه قبلاً یادداشت های باج نامیده می شد زیرا گاهی اوقات به نظر می رسد قطعه هایی تصادفی با کلمات کلیدی در آنها باشد.

تغییر Google در راهنمای قطعه جستجو، نمونه‌های بیشتری از راه‌های درست و غلط ایجاد توضیحات متا را اضافه می‌کند.

نمونه هایی از توضیحات متا

گوگل چهار دسته از نمونه های توضیحات متا خوب و بد را فهرست کرده است.

در اینجا لیستی از چهار روش بد برای ایجاد توضیحات متا وجود دارد:

نمونه های دسته بندی بد

 1. لیست کلمات کلیدی
  گوگل توضیحات متا را فرا می خواند که صرفاً لیستی از کلمات کلیدی هستند، توضیحات متا را توصیف می کنند که حاوی کلمات کلیدی هستند و به خود زحمت نمی دهند چیزی را خلاصه کنند.
 2. توضیحات مشابه برای هر مقاله خبری استفاده می شود
  این زمانی است که توضیحات متا الگو هستند و برای اسناد مختلف وب یکسان هستند.
 3. صفحه را خلاصه نمی کند
  این یک اشتباه رایج برای توضیحات متا است. عادت کردن به نوشتن توضیحات متا با تمرکز بر عبارت کلیدواژه یا موضوع آسان است و فراموش می کنید که صفحه در مورد چه چیزی خلاصه می شود.
 4. خیلی کوتاه
  این خود توضیحی است و به نوعی مشابه مورد قبلی است. اگر توضیحات متا آنقدر مختصر است که صفحه وب را خلاصه نمی کند، بهینه سازی نشده است.

نمونه هایی از توضیحات متا بهتر

سپس گوگل نمونه هایی از توضیحات متا را لیست می کند.

 1. کسب و کار را توصیف کنید، نه صفحه وب
  اولین نمونه توضیحات متا به یک تجارت آجر و ملات مربوط می شود که از توضیحات متا برای توصیف آنچه فروخته شده، مکان شرکت و ساعات کار استفاده می کند. این جالب است زیرا این توصیفی از آنچه در صفحه وب است نیست، بلکه توضیحی است از آنچه کسب و کار در مورد آن است. در اصل، این اطلاعات مربوط به کسب و کار کاربران است که مایلند بدانند.
 2. از محتوای صفحه وب استفاده کنید
  دومین نمونه از توضیحات متا خوب، یکی از یک مقاله خبری است که از یک قطعه از خود مقاله استفاده می کند. این هم جالبه اگر CMS عملکردی داشته باشد که 70 کلمه اول را از هر قطعه بازیابی می کند، به این معنی است که خلاصه کردن آنچه در مورد مقاله در همان جمله اول است مهم است، که برای شروع تمرین خوبی است. استفاده از اولین جمله از یک صفحه محتوا راه حلی است که در برخی از نرم افزارهای انجمن مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین خوب است که این رویکرد تایید شده باشد.
 3. خلاصه کنید
  در سومین روش برتر، گوگل می گوید که خلاصه کردن کل صفحه وب بهترین راه برای نزدیک شدن به توضیحات متا است. این احتمالاً ماهیت چیزی است که گوگل از توضیحات متا می خواهد.
 4. دقیق و دقیق باشد
  آخرین مثال یک توضیحات متا برای یک صفحه محصول است. توصیه برای این وضعیت این است که بر روی جزئیات خاص محصول برای فروش در صفحه محصول تمرکز کنید. این مثال گوگل از توضیحات متا صفحه محصول است:
  "<meta name="description" content="Self-sharpening mechanical pencil that autocorrects your penmanship. Includes 2B auto-replenishing lead. Available in both Vintage Pink and Schoolbus Yellow. Order 50+ pencils, get free shipping.">"

بهترین روش ها برای توضیحات متا

نمونه‌هایی از توضیحات متا با کیفیت بالا افزودنی مفید برای اسناد کنترل قطعه جستجو هستند.

بیشتر محتوای بخش به روز شده در مورد توضیحات متا به طور قابل توجهی با مقالات قبلی منتشر شده توسط گوگل در همین موضوع مطابقت دارد.

به عنوان مثال، در سال 2007، گوگل منتشر کرد که اضافه کردن توضیحات متا از طریق برنامه‌ریزی با استفاده مجدد از محتوای داخل صفحه قابل قبول است:

«برای سایت‌های بزرگ‌تر مبتنی بر پایگاه داده، مانند جمع‌آوری‌کننده‌های محصول، توضیحات دست‌نویس دشوارتر است.

اگرچه در مورد دوم، تولید برنامه‌ای توصیف‌ها می‌تواند مناسب باشد و تشویق می‌شود – فقط مطمئن شوید که توضیحات شما “هرزنامه” نیستند.

همانطور که در اولین نکته بالا در مورد آن صحبت کردیم، توصیفات خوب برای انسان قابل خواندن و متنوع هستند. داده‌های خاص صفحه که در نکته دوم به آن اشاره کردیم، کاندیدای خوبی برای تولید برنامه‌ای است.»

گوگل با بهبود بخش توضیحات متا، اسناد مربوط به نحوه پیمایش قطعه وب سایت نشان داده شده در نتایج جستجو را به روز کرد. پیشرفت در نشان دادن نمونه هایی از معنای داشتن توضیحات متا با کیفیت بالا برای انواع مختلف صفحات وب است.

به طور کلی می توان گفت که در مورد آنچه که صفحه وب در مورد آن است، دقیق و توصیفی است. اگر در مورد یک محصول است، محصول را در توضیحات متا توصیف کنید. اگر صفحه اطلاعاتی است، کل صفحه وب را خلاصه کنید. در برخی موارد، استفاده از محتوای مستقیم از خود صفحه وب اشکالی ندارد.


نقل قول

راهنمای به روز شده گوگل را اینجا بخوانید:

قطعات خود را در نتایج جستجو کنترل کنید – از توضیحات کیفیت استفاده کنید

منبع

مطالب مرتبط