Lighthouse 10 نمرات PageSpeed ​​Insights را برای 90 درصد از صفحات بهبود می بخشد


گوگل کروم تغییر بزرگی را در Lighthouse 10 اعلام کرد که امتیاز Time To Interactive (TI) را حذف می کند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که اکثر صفحات وب شاهد بهبود امتیاز عملکرد خود خواهند بود، به طوری که بیش از نیمی از صفحات وب بیش از 5 امتیاز بهبود یافته‌اند.

زمان تعامل – TTI

امتیاز Time To Interactive مدت زمانی طول می کشد تا یک صفحه برای بازدیدکنندگان سایت تعاملی شود. امتیاز یک محاسبه چند مرحله‌ای است که بارگیری منبع را اندازه‌گیری می‌کند تا مشخص کند کاربر چه زمانی می‌تواند کارهایی مانند کلیک کردن روی یک دکمه یا استفاده از پیمایش سایت را انجام دهد.

دلیل حذف Time To Interactive این است که معیارهای دیگر، بزرگترین رنگ محتوای محتوا (LCP)، شاخص سرعت، و زمان مسدود کردن کل با هم معیارهای بهتری برای زمانی است که صفحه وب احساس می‌کند بارگذاری می‌شود.

پست وبلاگ کروم توضیح داد:

«بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) و شاخص سرعت معمولاً اکتشافی بهتری برای بارگذاری محتوای صفحه نسبت به تعداد درخواست‌های شبکه فعال هستند. در عین حال، زمان انسداد کل (TBT) وظایف طولانی و در دسترس بودن رشته اصلی را قوی‌تر انجام می‌دهد، و در حالی که یک پروکسی مستقیم نیست، تمایل دارد با Core Web Vitals که در این زمینه اندازه‌گیری می‌شود، ارتباط بهتری داشته باشد.

آزمایش‌های انجام‌شده بر روی بیش از 13 میلیون صفحه وب نشان می‌دهد که 90 درصد از صفحات وب امتیازات بهبود یافته و 50 درصد از صفحات وب بهبود عملکرد بیش از 5 امتیاز را مشاهده خواهند کرد.

وزن امتیاز Time To Interactive از زمان Lighthouse 8 به تدریج کاهش یافته است. این امر باعث افزایش وزن سایر معیارها شد به طوری که TTI در نهایت سهم کمتری در امتیازات نهایی داشت.

این تغییر برای بهبود دقت معیارهای تجربه کاربر سرعت صفحه و تشویق ناشران و سئوکاران به تمرکز روی انجام کارهایی مانند کاهش جاوا اسکریپت سنگین، چیزی که بدتر می‌شد، ایجاد شد.

تصمیم برای کاهش آهسته وزن به عنوان تغییر معیارهای سرعت صفحه برای دقیق تر شدن توضیح داده شد.

یادداشتی در مستندات برای Lighthouse 8 توضیح داد:

مانند تمام به‌روزرسانی‌های امتیاز لایت‌هاوس، تغییراتی برای منعکس‌کننده جدیدترین‌ها در نحوه اندازه‌گیری کیفیت تجربه کاربر به‌طور جامع و دقیق و تمرکز توجه بر اولویت‌های کلیدی ایجاد شده است.»

امتیاز Time To Interactive همچنان در خروجی JSON Lighthouse با امتیاز صفر در دسترس خواهد بود.

چه زمانی تغییرات Lighthouse 10 وارد می شود؟

تغییرات Google Lighthouse هم اکنون در ابزار PageSpeed ​​Insights در دسترس هستند. نسخه آزمایشی کروم با نام Canary نیز دارای نسخه جدید Lighthouse 10 است.

Lighthouse 10 در Chrome 112 در دسترس خواهد بود که در حال حاضر برای انتشار در 29 مارس 2022 برنامه ریزی شده است. جدیدترین نسخه Chrome 110 است.

در مورد حذف TTI از Lighthouse 10 بخوانید:
چیزهای جدید در Lighthouse 10 – تغییرات امتیازدهی

تصویر برجسته توسط Shutterstock/Roman Samborskyi

منبع

مطالب مرتبط