TLD های ارزان را انتخاب نکنید، از خطرات اسپم اجتناب کنید


گوگل به دلیل خطرات اسپم توصیه می کند که از TLD های ارزان استفاده نکنید، می گوید کلمات کلیدی TLD سئو را بهبود نمی بخشند.

در یک پادکست اخیر، تیم روابط جستجوی گوگل در مورد چگونگی رویکرد صاحبان وب سایت به انتخاب دامنه سطح بالا (TLD) بحث کرد.

این بحث معضلات دامنه های گران قیمت .com را در مقابل جایگزین های مقرون به صرفه مانند .xyz سنجید و بر نیاز به تعادل هزینه، اعتبار و خطرات هرزنامه تاکید کرد.

اعضای تیم جان مولر، گری ایلیس و مارتین اسپلیت توصیه کردند که از ارزان‌ترین گزینه‌های TLD استفاده نکنید و هشدار دادند که ارسال‌کنندگان هرزنامه تمایل دارند دامنه‌های رایگان و کم‌هزینه را هدف قرار دهند، که می‌تواند بر رتبه‌بندی جستجو تأثیر منفی بگذارد.

علاوه بر این، آنها این افسانه را که کلمات کلیدی TLD مزایای سئو را ارائه می دهند، از بین بردند، بیان اینکه تطبیق کلمات کلیدی در TLD به طور مستقیم رتبه بندی را بهبود نمی بخشد.

این مقاله به راهنمایی های تیم روابط جستجوی Google در مورد انتخاب TLD مناسب برای افزایش دیده شدن و شهرت برند شما می پردازد.

خطرات TLD ارزان

ایلیز در طول بحث به صراحت گفت که توصیه می کند ارزان ترین TLD ها را انتخاب نکنید.

ایلیز در پاسخ به سوال مولر در مورد اینکه آیا باید از دامنه مقرون به صرفه تری مانند .xyz استفاده کرد یا در دامنه رایج تری مانند .com سرمایه گذاری کرد، اظهار داشت:

واکنش اصلی من این است که مردم باید از ارزان ترین TLD ها دوری کنند، به خصوص اگر رایگان باشند.

دلیل این توصیه چیست؟ هرزنامه ها

Illyes توضیح داد که TLD های ارزان تر و رایگان هرزنامه بیشتری جذب می کنند و به طور بالقوه بر روی دید سایت قانونی شما در موتورهای جستجو تأثیر می گذارد.

او گفت:

“به دلیل ارسال هرزنامه‌ها… اگر TLD پر از هرزنامه باشد، موتورهای جستجو ممکن است در یافتن محتوای شما دچار مشکل شوند.”

این خطر در موتورهای جستجو نهفته است که سایت شما را با حضور غالب هرزنامه در آن TLD مرتبط می کنند.

ایلیز بیشتر توضیح داد:

“[If a TLD] توسط هرزنامه غلبه می‌کند و بیش از 99 درصد از محتوای موجود در آن هرزنامه است، ممکن است نخواهیم نقشه‌های سایت را از آن نام‌های دامنه انتخاب کنیم زیرا احتمال اینکه منجر به هرزنامه شود بسیار زیاد است.

Illyes توصیه می‌کند برای TLD‌هایی که با هرزنامه‌ها پر نشده است، بیشتر هزینه کنید.

با این حال، او اضافه کرد که سرمایه گذاری سنگین در نام دامنه .com باید یک تصمیم تجاری باشد که به جای SEO، بر برندسازی و بازاریابی متمرکز باشد.

بدون مزیت SEO برای کلمات کلیدی TLD

تیم روابط جستجوی گوگل این تصور غلط را که داشتن یک TLD مطابق با کلمات کلیدی شما یک مزیت ذاتی سئو را فراهم می کند، رد کرد.

وقتی اسپلیت پرسید که آیا داشتن دامنه‌ای مانند fantastic.coffee می‌تواند مزایای سئو را برای یک کافی‌شاپ ارائه دهد، ایلیز با یک «نه» پاسخ داد.

به طور خلاصه

هنگام انتخاب دامنه، در برابر وسوسه TLDهای ارزان یا رایگان مقاومت کنید، زیرا اینها مستعد ارسال هرزنامه هستند که می تواند به رتبه و شهرت جستجوی شما آسیب برساند.

با توجه به اینکه تطبیق کلمه کلیدی TLD شما مستقیماً سئو را بهبود نمی بخشد، بر انتخاب یک TLD معتبر در بودجه خود تمرکز کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین شیوه های دامنه وب سایت، قسمت کامل پادکست Google را بررسی کنید.


تصویر ویژه: MailHamdi/Shutterstock

منبع

مطالب مرتبط