W3C تغییر عمده ای را اعلام کرد


کنسرسیوم جهانی وب (W3C)، نهاد استاندارد مسئول استانداردهای وب مانند HTML و حریم خصوصی مرورگر، تغییر قابل توجهی در نحوه عملکرد خود اعلام کرد. از ژانویه 2023، W3C به یک سازمان غیرانتفاعی جدید با منافع عمومی تبدیل خواهد شد.

کنسرسیوم وب جهانی (W3C)

در حالی که بسیاری برای درک نحوه استفاده از عناصر HTML مانند عناوین، توضیحات متا و سرفصل ها به گوگل مراجعه می کنند، W3C مشخصات واقعی را برای نحوه استفاده از آنها ایجاد کرد.

W3C برای آینده کل وب حیاتی است زیرا در حال توسعه استانداردهای حفظ حریم خصوصی با سهامداران از سراسر جهان و بخش فناوری است.

سهامدارانی مانند گوگل، مرورگر Brave، مایکروسافت و دیگران در توسعه استانداردهای جدید برای نحوه مدیریت حریم خصوصی مرورگرها مشارکت دارند.

با این حال، افراد دیگری نیز در ردیابی کاربران در سراسر وب از طریق ردیاب‌های شخص ثالث، که به W3C نیز تعلق دارند، سهمی دارند و تلاش می‌کنند روی استانداردهای جدید حریم خصوصی تأثیر بگذارند.

یک گزارش خبری (جنگ حریم خصوصی در داخل W3C در جریان است) در مورد مبارزه داخلی W3C برای اینکه آینده حریم خصوصی وب شبیه چه چیزی خواهد بود، به نقل از مدیر حریم خصوصی مرورگر ضد ردیاب Brave بیان کرد که برخی از اعضای W3C که در بحث در تلاش است تا استانداردهای حریم خصوصی را کاهش دهد.

پیت اسنایدر، مدیر حریم خصوصی Brave، گفت:

آنها از اصطلاحات بدبینانه استفاده می کنند مانند: “ما اینجا هستیم تا از انتخاب کاربر محافظت کنیم” یا “ما اینجا هستیم تا از وب باز محافظت کنیم” … آنها آنجا هستند تا محافظت از حریم خصوصی را که مرورگرها ایجاد می کنند کاهش دهند.”

آنچه برای W3C اتفاق می‌افتد و چگونگی تکامل آن مهم است زیرا این آینده نحوه عملکرد وب است، از جمله اینکه آینده استانداردهای حریم خصوصی چگونه خواهد بود.

W3C در سال 1994 توسط تیم برنرز لی، مخترع وب، تأسیس شد. ماموریت W3C هدایت ایجاد پروتکل ها و دستورالعمل های باز است که رشد مستمر اینترنت را تشویق می کند، از جمله استانداردهای حریم خصوصی وب.

در حال حاضر یک “مدل میزبان” است، یک سازمان استانداردسازی بین المللی که در ایالات متحده آمریکا، فرانسه، چین و ژاپن میزبانی می شود.

تصمیم برای انتقال این مدل به یک سازمان غیرانتفاعی گرفته شد که بتواند با سرعت بیشتری به سرعت در حال تغییر نوآوری در وب پاسخ دهد.

بیانیه اشاره می کند که “مدل میزبان” اصلی مانع از توسعه سریع شد.

طبق اعلام رسمی:

ما به ساختاری نیاز داریم که در آن با سرعت بیشتری نیازهای قابلیت‌های جدید وب را برآورده کنیم و به مشکلات فوری وب رسیدگی کنیم.

تیم W3C کوچک است، از نظر اندازه محدود است، و مدل میزبانی شده مانع توسعه سریع و کسب مهارت ها در زمینه های جدید می شود.

ما باید حکومت را در مرکز سازمان جدید قرار دهیم تا به گزارش دهی واضح تر، پاسخگویی، تنوع بیشتر و جهت گیری استراتژیک، هماهنگی جهانی بهتر دست یابیم.

هیئت مدیره با اکثریت اعضای W3C انتخاب خواهد شد.

این شامل کرسی هایی خواهد بود که اهداف چندجانبه کنسرسیوم وب را منعکس می کند.

ما پیش بینی می کنیم که به کار مشترک با میزبانان امروز در یک مشارکت سودمند متقابل ادامه دهیم.

انتقال به یک شخص حقوقی جدید

اگرچه W3C در حال انتقال به یک ساختار جدید است، این اعلامیه به دنبال این بود که به عموم مردم اطمینان دهد که فرآیندهای تصمیم‌گیری فعلی یکسان خواهند ماند.

بیان کردند:

روند توسعه استانداردهای اثبات شده باید حفظ شود و خواهد بود.

در حالی که آنها بیان می‌کنند که فرآیندهای توسعه و تصمیم‌گیری یکسان خواهند ماند، دلیل انتقال به یک سازمان غیرانتفاعی این است که W3C را قادر می‌سازد تا فراتر از ساختار اصلی از زمان تأسیس آن در سال 1994 برای توسعه استانداردهای وب برای وب اولیه و “بالغ” به منظور پاسخگویی بهتر به نیازهای آینده.

دلیل تغییر در زمینه تکامل و رشد توضیح داده شد:

از آنجایی که W3C برای پاسخگویی به نیازهای وب اولیه ایجاد شد، تکامل ما به یک سازمان غیرانتفاعی با منافع عمومی فقط برای ادامه تلاش های جامعه ما نیست، بلکه بالغ شدن و رشد برای پاسخگویی به نیازهای وب آینده است.

“رشد” به معنای تغییر است و “بالغ” به معنای رسیدن به مرحله بعدی تغییر است. آشتی دادن مفاهیم تغییر و بلوغ با ایده باقی ماندن دقیقاً یکسان، ناخوشایند است.

W3C چگونه می‌تواند انتظار رشد و تغییر برای رویارویی با چالش‌های آینده را داشته باشد، در حالی که به طور همزمان ثابت بماند؟

W3C ادعا می کند که فرآیندهای تصمیم گیری دقیقاً یکسان باقی می مانند:

“کار استانداردهای ما همچنان در فضای باز، تحت سند فرآیند W3C و خط مشی پتنت W3C بدون حق امتیاز، با نظرات جامعه گسترده تر انجام می شود. تصمیمات همچنان با اجماع اتخاذ خواهد شد. دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی همچنان نیازمند بررسی توسط اعضای W3C – بزرگ و کوچک است.

در حالی که این اطلاعیه تغییرات را به عنوان یک تغییر در “پوسته” در اطراف W3C کم اهمیت جلوه می دهد، همچنین بیان می کند که چگونه عمل می کند و رشد می کند.

خوشبختانه، تا زمانی که W3C تمام فعالیت های خود را به صورت علنی انجام می دهد، و هیچ چیز جز با اجماع همه سهامداران تصمیم گیری نمی شود، شفافیت باید به تضمین عدالت در تصمیمات اتخاذ شده کمک کند، صرف نظر از اینکه W3C چقدر تغییر می کند (در حالی که ثابت می ماند). ).


نقل قول

اطلاعیه رسمی W3C را بخوانید

W3C به یک سازمان غیرانتفاعی با منافع عمومی تبدیل شود

تصویر توسط Shutterstock/SvetaZi

منبع

مطالب مرتبط