Wix ادغام Google URL Inspection API


Wix API بازرسی URL گوگل را مستقیماً در ابزار جدید بازرسی سایت Wix ادغام می‌کند و راهی آسان برای دستیابی و حفظ حضور جستجوی خوب در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کاربران اکنون می‌توانند بینش‌هایی را درباره نحوه فهرست‌بندی سایت توسط Google مشاهده کنند و مسائل فنی مانند داده‌های ساختاریافته را در سراسر سایت رفع اشکال کنند.

API بازرسی URL کنسول جستجو

در ژانویه 2022، گوگل یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) جدید را معرفی کرد که امکان ایجاد ابزارهایی را فراهم می کند که می توانند به داده های بازرسی URL دسترسی داشته باشند.

به آن Search Console URL Inspection API گفته می شود.

راه‌اندازی این API مهم بود زیرا به کاربران اجازه می‌داد راه‌های سفارشی برای دسترسی و استفاده از داده‌های ارزشمند در مورد نحوه عملکرد یک سایت در Google ایجاد کنند.

اعلامیه ژانویه گوگل در مورد API توضیح داد که چرا آن مهم است:

API های کنسول جستجو راهی برای دسترسی به داده های خارج از کنسول جستجو، از طریق برنامه ها و محصولات خارجی است.

با استفاده از URL Inspection API جدید، ابزار جدیدی را برای توسعه دهندگان ارائه می کنیم تا صفحات خود را اشکال زدایی و بهینه سازی کنند.

می توانید اطلاعاتی را که کنسول جستجو در مورد نسخه نمایه شده یک URL دارد درخواست کنید. API اطلاعات نمایه‌شده‌ای را که در حال حاضر در ابزار بازرسی URL موجود است، برمی‌گرداند.

Wix یکپارچه سازی RL Inspection API

کاربران Wix اکنون به این داده ها در داشبورد Wix دسترسی دارند.

Nati Elimelech، رئیس SEO در Wix، توضیح داد که کاربران Wix می توانند انجام دهند:

این ابزار هر وضعیت فهرستی را که گوگل گزارش می‌کند گزارش می‌کند، گاهی اوقات با زبانی ساده‌تر برای درک.

برای مثال، می‌تواند «خزیده شود اما فهرست نشده» یا «توسط robots.txt مسدود شده است» و غیره. هر جزئیات وضعیت فهرست دارای پیوند «بیشتر بیاموزید» به یک مقاله است که آن را توضیح می‌دهد و دلایل متداول این اتفاق را ذکر می‌کند. پیوندهایی به توضیحات مرتبط تر

ما همچنین به کاربران می‌گوییم که هر URL دقیقاً چه برنامه و نوع صفحه‌ای است تا بتوانند به راحتی بدانند کجا باید اقدام کنند.”

API گوگل همچنین به اشکال زدایی داده های ساختاریافته کمک می کند که بسیار مهم است. داده‌های ساختاری مناسب باعث می‌شود تا وب‌سایت‌ها واجد شرایط باشند تا صفحات وب خود را با عبارت‌هایی که گوگل برای جستجو بهبود می‌بخشد، نمایش دهد.

بهبودهای جستجو نوع خاصی از نتایج جستجو هستند که برجسته هستند. آنها همچنین به عنوان نتایج غنی شناخته می شوند.

گوگل گاهی اوقات می تواند اطلاعات یک صفحه را بخواند و به صورت الگوریتمی تصمیم بگیرد که آن را به عنوان یک نتیجه غنی درج کند.

اما استفاده از داده های ساخت یافته این کار را برای گوگل آسان تر می کند.

در نتیجه، استفاده از داده های ساختاریافته برای واجد شرایط بودن برای نتایج جستجوی پیشرفته که باعث برجسته شدن یک صفحه وب و جذب بازدیدکنندگان بیشتر سایت می شود، حیاتی است.

ابزار داده های ساختاریافته گوگل از کلماتی مانند “هشدار” استفاده می کند که این تصور نادرست را ایجاد می کند که چیزی اشتباه است. اما همیشه اینطور نیست. Google مشکلات احتمالی را با یک “هشدار” برای یک متغیر اختیاری علامت گذاری می کند.

اجرای Wix از اشکال‌زدایی داده‌های ساخت‌یافته، هشدارها را با نام‌گذاری «اصلاح اختیاری» در زمینه مناسب قرار می‌دهد.

Elimelech تأیید کرد که اجرای Wix از API به اشکال‌زدایی داده‌های ساختاریافته کمک می‌کند:

“مطمئناً، اگر یک فیلد الزامی وجود نداشته باشد، به عنوان “مشکل” در جدول نشان داده می شود و در پانل می بینید که کدام فیلد از دست رفته است.

کاربران فیلدهای دقیقی را که در نشانه گذاری داده های ساخت یافته وجود ندارد و شدت آن را مشاهده خواهند کرد – از جمله مسائلی که نیاز به اقدام دارند یا فقط فیلدهای اختیاری که می توانند برای غنی سازی نشانه گذاری اضافه شوند.

اگر فیلد توصیه‌شده‌ای وجود نداشته باشد، «اصلاح اختیاری» را در جدول و در پانل فیلدهای دقیقی که گم شده‌اند، مشاهده خواهید کرد.

ما برخی از زبان را به گونه‌ای تنظیم کردیم که تأثیر واقعی روی سایت کاربران را بهتر منعکس کند، بنابراین آنچه ممکن است مانند هشدارهای هشداردهنده برای فیلدهای توصیه‌شده به نظر برسد را به «اصلاح اختیاری» تغییر دادیم تا کاربران متوجه شوند که این یک توصیه است و نه چیزی که ایجاد می‌کند. صفحات آنها برای نتایج غنی در SERP های گوگل واجد شرایط نیستند.”

حل مسائل نمایه سازی

ابزار جدید Wix URL Inspection همچنین می‌تواند توجه را به مشکلات نمایه‌سازی جلب کند، که به کسب‌وکارها هشداری زودهنگام می‌دهد تا قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ، آن را برطرف کنند.

به گفته ویکس:

با استفاده از این ابزار، کاربران می توانند هر مشکلی را که در صورت استفاده دستی از ابزار بازرسی URL کنسول Search Console با آن مواجه می شوند، اشکال زدایی کنند.

کاربران می توانند وضعیت فهرست صفحات خود در گوگل و دلیل خاص آن را درک کنند.

برای هر شماره، ما منابع اضافی برای کمک به راهنمایی کاربران داریم.

این مقالات توضیحات عمیقی در مورد هر پاسخ، دلایل احتمالی آن و نحوه رفع آن ارائه می دهند.

کاربران همچنین می‌توانند آمادگی تلفن همراه و وضعیت داده‌های ساختاری خود را اشکال‌زدایی کنند.»

فناوری دسته‌های پلتفرم Wix

ارزش Wix این است که کسب و کارها را قادر می سازد تا بدون نیاز به مقابله با فناوری اساسی، بر انجام تجارت تمرکز کنند.

Wix همچنان پیشرو در سازندگان وب‌سایت حرفه‌ای است زیرا اولین پلتفرم SaaS است که API بازرسی URL کنسول جستجو را ادغام می‌کند و تفسیر داده‌ها و استفاده از آن را برای کمک به حداکثر رساندن حضور جستجو آسان می‌کند.


تصویر برجسته توسط Shutterstock/Gorodenkoff

منبع

مطالب مرتبط