نقشه سایت چیست؟ آموزش قدم به قدم ساخت سایت مپ sitemap بلاگ کلیک اول | xeroseo

به‌روزرسانی خودمجله خبری زیرو سئو ساده‌ترین و بهترین روش مدیریت نقشه است ولی برای سایت‌هایی که کمتر از 100 صفحه دارند می‌توان به صورت دستی مدیریت کرد. این مقدار یک اطلاعات کلی برای موتورهای جستجو فراهم می کند و ممکن است با دوره ای که در آن خزنده ها به پیمایش سایت می پردازند تطابق نداشته باشد. اگر یک سایت مپ چندگانه فراهم کرده اید، پس از آن باید هر کدام از نقشه ی سایت هایتان را در یک Sitemap index file قرار دهید. فرمت XML مربوط به Sitemap Index file بسیار شبیه به فرمت XML مربوط به فایل سایت مپ می باشد.

  • با قرار دادن آخرین ورژن محتوا در RSS/Atom feeds شما پیدا کردن تغییرات را برای موتور جستجو و کاربر آسان تر خواهید کرد.
  • تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.
  • سایت هایی که معمولا تعداد صفحات زیادی دارند (برای مثال 100 هزار صفحه به بالا) برای خودشون چندتا سایت مپ ایجاد میکنند و در نهایت هم توی تمام این سایت مپ ها رو داخل یک سایت مپ مادر تعریف میکنند.
  • تمامی صفحاتی که میخواهید به گوگل نشان ندهید را باید در یک فایل مشخص به گوگل اطلاع دهید.
  • مطابق با تصویر زیر به تب ” Features ” رفته و گزینه ” XML sitemaps ” را روی حالت ” on ” قرار دهید.

برای مثال نباید بعضی آدرس سایت ها www داشته باشد و برخی آدرس های دیگر بدون پروتکل www ثبت شود. احتمال قرار گرفتن ویدئوها در ریچ اسنیپت یعنی در قسمت هایی که اطلاعات بیشتری در مورد ویدئوهای سایت در صفحات گوگل قرار دارد افزایش می یابد. حتی می توانید در این صورت با ستاره های امتیاز دهی به محتوای ویدئویی سایت امتیاز دهید. نقشه سایت با فرمت XML یک فرمت پیش فرض نقشه سایت است که اکثر سایت ها از این فرمت استفاده می کنند. در برخی موارد سایت ها از نقشه سایت یا همان sitemap جداگانه برای تصاویر و ویدئوها و حتی صفحات خبری استفاده می کنند.

http://atours.ir

گزینه Try to increase the execution time limit to نیز وجود دارد که حداکثر زمانی است که فایل نقشه سایت می تواند بارگذاری شود (این عدد به ثانیه محاسبه می شود). گزینه Try to increase the memory limit to وجود دارد که این گزینه برای مشخص کردن حجم فایل است و شما می توانید از حجم زیاد سایت مپ جلوگیری کنید. بخشی به نام basic options وجود دارد که شما می توانید تیک موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ را فعال کنید و به این روش بروز رسانی سایت خودتان را اطلاع دهید. پیشنهاد می کنیم در صورتی که سایت را تغییر می دهید یا محتوای جدیدی اضافه می کنید ، این آدرس ها را تغیر بدهید . در غیر این صورت، گوگل آن صفحات را به عنوان هرزنامه تلقی می کند . در مواقعی که حجم سایت مپ های ایجاد شده بیشتر از 50 مگابایت شود ولی تعداد آدرس های ایجاد شده بیشتر از 50 هزار آدرس نشده باشد، با استفاده از G-ZIP می توانید حجم فایل را کاهش دهید.

آدرس چه صفحاتی نباید در سایت مپ باشد؟

نقشه سایت XML یک لیست ساختار یافته از تمام صفحات یک وب سایت است که توسط موتورهای جستجو قابل خزیدن است. در این مطلب نحوه ساخت نقشه سایت با Yoast SEO در وردپرس آموزش داده می‌شود. در واقع نقشه سایت لیستی از کل مطالب وب سایت شما را با فرمتی که برای موتورهای جستجو قابل خواندن باشد، در اختیار آنها قرار می‌دهد. یکی از محبوب ترین افزونه های برای سایت های وردپرسی افزونه YOAST است که علاوه بر اهمیت آن در سئو محتوا قابلیت های دیگری برای ریدایرکت، ساخت سایت مپ و ابزار کنونیکال نیز دارد. این افزونه بعد از نصب شدن همه صفحات سایت را به صورت خودکار بررسی می کند و به اصطلاح می بیند و بعد از این که سایت مپ را ساختید آن را در یکی از صفحات سایتتان بارگذاری می کند.

هنگامی که این بخش را فعال کنید، WordPress SEO به شما تعدادی انتخاب خواهد داد که شما می توانید با استفاده از آن می توانید نقشه ی سایتتان را پیکر بندی نمایید. برای اضافه نمودن سایت مپ به وردپرس، ابتدا باید این پلاگین را دانلود کرده و آن را نصب نمایید. تجربیات وب مستر ها نشان می دهد که استفاده از این پلاگین بهتر از استفاده از دیگر تولید کننده های سایت مپ استاندارد خواهد بود. راه های بسیاری برای تولید نقشه سایت XML در وردپرس وجود دارد. در صورتی که می خواهید از فرمت HTML برای نقشه ی سایتتان بهره بگیرید می توانید از تولید کننده های اتوماتیک نقشه ی سایت استفاده نمایید. در دنیای آنلاین در حال حاضر میلیون ها وب سایت با یکدیگر برای بدست آوردن رتبه های بالای رنکینگ نتایج جستجو در حال رقابت هستند و همه ی آنها قصد دارند ترافیک جذب کنند.

تاثیر نقشه سایت در سئو

مطالب مرتبط