9 برنامه افزودنی کروم برای انجام کارهای بیشتر


اگر در طول حرفه طولانی خود در دیجیتال مارکتینگ یک چیز را یاد گرفته باشم، این است که بهره وری و مدیریت زمان به طور طبیعی برای همه اتفاق نمی افتد.

در واقع، من متوجه شده ام که مدیریت زمان موثر در واقع بسیاری از افراد را فراری می دهد، حتی زمانی که چیزهای زیادی در بشقاب آنها وجود دارد.

من فکر می کنم کافی است بگوییم هر چیزی که بتواند به بهره وری یک حرفه ای کمک کند بسیار خوشایند خواهد بود.

به همین دلیل، امروز، می‌خواهم اطلاعاتی را در مورد نه افزونه Google Chrome به اشتراک بگذارم که واقعاً می‌تواند به شما کمک کند تا کارهای بیشتری را در روز انجام دهید.

از یادداشت برداری گرفته تا ردیابی زمان گرفته تا پیشنهادات نوشتن خودکار و تجمیع برگه ها، این فهرست به انواع حوزه ها می رود.

با این حال، در حالت ایده‌آل، در پایان، مجموعه مناسبی از افزونه‌های کروم جدید خواهید داشت که برای صرفه‌جویی در زمان و بهره‌وری شما بسیار بیشتر گرد هم می‌آیند.

1. Grammarly For Chrome

گرامر پسوند کروماسکرین شات از Grammarly، اکتبر ۲۰۲۲

حتماً نام Grammarly را شنیده‌اید، اما آیا از Grammarly برای Chrome می‌دانید؟

بله، ابزار معروف بهبود نوشتن به عنوان یک افزونه کروم نیز موجود است، بنابراین لازم نیست تمام متن خود را در نسخه وب سایت جایگذاری کنید.

شما احساس قدرت خواهید کرد که Grammarly شما را در همه جا دنبال می کند و اساساً در هر جایی از Chrome که جعبه یا زمینه ای برای نوشتن چیزی دارید می پرد.

هنگام نوشتن به صورت بلادرنگ تصحیحات گرامر و غلط املایی را دریافت می کنید، بنابراین اگر آن قسمت ها در گذشته برای شما مشکل ایجاد کرده اند، اکنون در هر مرحله یک یاری در کنار شما دارید.

وقتی به نسخه پریمیوم Grammarly ارتقا می‌دهید، توصیه‌هایی در مورد لحن، وضوح و انتخاب کلمه نیز دریافت می‌کنید.

به این ترتیب، حتی اگر همه چیز از نظر گرامری درست باشد، اما همچنان گیج کننده و گیج کننده باشد، Grammarly به شما در مورد آن اطلاع می دهد، بنابراین نوشته شما می تواند بهترین بهترین ها در زمان ارسال یا ارسال باشد.

2. Clockify

ساعت برای کروماسکرین شات از Clockify، اکتبر 2022

مانند Grammarly، برنامه ردیابی زمان Clockify دارای نسخه های وب سایت، برنامه و افزونه است. اما برای حداکثر بهره وری، باید از افزونه کروم استفاده کنید.

Clockify برنامه‌ریز و ردیاب زمان همه‌جانبه شما است، برای هر حرفه‌ای، واقعاً، اما به‌ویژه برای فریلنسرها و هرکسی که کار خارج از محیط معمولی کار روزانه انجام می‌دهد، مناسب است.

برنامه افزودنی به شما امکان می دهد پروژه ها، ردیابی وظایف، جدول زمانی، برنامه ها و گزارش های فعالیت خود را تولید کنید.

گزارش های Clockify علاوه بر مفید بودن برای ردیابی زمان کار در لحظه، به شما امکان می دهد روز، هفته، ماه یا بیشتر خود را تجزیه و تحلیل کنید تا به روند عادت های خود نگاه کنید.

به این ترتیب، می‌توانید ناکارآمدی‌هایی را که کشف می‌کنید، تشدید کنید.

3. BlockSite

بلاک سایت برای کروماسکرین شات از BlockSite، اکتبر 2022

من در بالا اشاره کردم که مدیریت زمان برای بسیاری از افراد یک مسئله است و بسیاری از آن ها ناشی از تعلل های خودخواسته است.

وقتی در زمان خود هستید، کار آزاد یا قراردادی انجام می‌دهید، بدون اینکه کسی واقعاً از روی شانه‌های شما نگاه کند، به راحتی اجازه می‌دهید ذهن و انگشتانتان به سمت وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایی که حواس شما را پرت می‌کنند سرگردان شوند. از فیس بوک گرفته تا توییتر و اینستاگرام، حواس پرتی همه اطراف ما هستند.

BlockSite را وارد کنید، یک افزونه کروم که به شما امکان می‌دهد وب‌سایت‌ها و برنامه‌های موجود در دستگاه خود را مسدود کنید تا بتوانید در آرامش کار کنید.

بدیهی است که شما همیشه بر برنامه افزودنی و مواردی که مسدود می کند کنترل دارید، اما ایده این است که با حذف سهولت دسترسی به سایت های مزاحم خود، بر روی کار خود متمرکز خواهید ماند.

BlockSite همه چیز را به خوبی تنظیم می کند و به شما امکان می دهد برنامه هایی را برای مسدود کردن تنظیم کنید، بنابراین فقط در ساعاتی که تنظیم کرده اید نمی توانید به آن سایت ها و برنامه ها دسترسی داشته باشید.

همچنین می توانید تغییر مسیرهای سایت را برای تمام سایت های مسدود شده خود فعال کنید.

این بدان معناست که اگر سعی کنید به هر یک از سایت‌های مسدود شده خود بروید، به یک سایت “کار” انتخابی خود هدایت خواهید شد.

بهره‌وری ترکیبی از کارهایی است که انجام می‌دهید و کارهایی که انجام نمی‌دهید، و اگر بتوانید کارهایی را که کارتان را از بین می‌برد کم کنید، بهره‌وری شما باید افزایش یابد.

4. برنده شدن در روز

روز را برنده شویداسکرین شات از Win The Day، اکتبر ۲۰۲۲

اغلب، وقتی در مورد بهره‌وری صحبت می‌کنیم، فقط باید به کارهای سخت بپردازیم و درباره تعیین اهداف و رسیدن به آنها بحث کنیم.

اینجاست که Win the Day می تواند به شما کمک کند.

این برنامه افزودنی کروم تماماً در مورد تعیین اهداف روزانه، هفتگی یا ماهانه شما و سپس رسیدن به آنها به تدریج است.

Win the Day مخصوصاً در مورد اهداف میان مدت تا بلندمدت مفید است زیرا می توانید یک هدف بزرگ و اصلی تعیین کنید و سپس اهداف کوچکتر روزانه را به آن اضافه کنید که به شما کمک می کند به آرامی به هدف نهایی برسید.

همچنین می توانید از افزونه برای شناسایی و ردیابی شکل گیری عادت خود استفاده کنید. بنابراین، اگر به دنبال تغییر رفتاری هستید که قبلاً داشته‌اید، می‌تواند به شما کمک کند تا پیشرفت خود را روز به روز در صفحه نمایش خود مشاهده کنید.

همه اینها کاملاً منطقی است زیرا اهداف بزرگ اغلب به یک سفر طولانی نیاز دارند.

Win the Day حتی به شما امکان می‌دهد زمانی را تعیین کنید که در طی آن می‌خواهید به اهداف خود برسید یا عادت‌های جدیدی ایجاد کنید.

در مجموع، این افزونه کروم برای انجام کارهای بیشتر بسیار مفید است.

5. کاتب

نویس برای کروماسکرین شات از Scribe، اکتبر ۲۰۲۲

چه در بازاریابی دیجیتال، فروش، آموزش یا هر چیز دیگری کار کنید، می توانید از Scribe استفاده کنید.

اگر می‌خواهید درباره بهره‌وری صحبت کنید، این یکی از افزونه‌های Chrome است که نمی‌خواهید بدون آن باشید.

Scribe به شما این امکان را می‌دهد تا در حین انجام یک فرآیند، کلیک‌ها و ضربه‌های کلید خود را ضبط کنید و سپس به‌طور خودکار اسکرین‌شات‌ها و مراحل مکتوب را برای ایجاد آموزش‌های سفارشی برای اهداف آموزشی ایجاد می‌کند.

Scribe برای همه آن مربیان یا مدیرانی است که زمان زیادی را صرف نوشتن اسناد یا گرفتن اسکرین شات برای آموزش کارکنان جدید می کنند. در حال حاضر، لازم نیست ثانیه دیگری را برای انجام دستی آن تلف کنید.

هنگامی که Scribe اسکرین شات های شما را تولید کرد، نواحی کلیک را هایلایت کرد و به شما نشان داد در کجا باید تایپ کنید، می توانید هر قسمت از آموزش را که می خواهید ویرایش کنید، آن را برای همیشه ذخیره کنید و سپس با هرکسی که می خواهید به اشتراک بگذارید.

به این می‌گویند هوشمندانه‌تر کار کردن، نه سخت‌تر.

6. Word Counter Plus

Word Counter Plusاسکرین شات از Word Counter Plus، اکتبر 2022

در اینجا یکی سریع و آسان است: Word Counter Plus، که به شما امکان می دهد متن را در هر جایی انتخاب کنید، روی آن کلیک راست کنید و فوراً تعداد کلمات و کاراکترهای موجود در آن را مشاهده کنید.

همچنین می توانید میانگین طول کلمات آن متن را مشاهده کنید.

Word Counter Plus زمانی بسیار مفید است که چیزی می نویسید و سعی می کنید به حداقل (یا حداکثر) تعداد کلمات پایبند باشید یا تحقیقات رقابتی برای تعیین طول محتوا انجام دهید.

قبل از افزونه‌هایی مانند این، باید متن را در سندی مانند Microsoft Word یا Google Docs جای‌گذاری می‌کردید تا تعداد کلمات را به این ترتیب دریافت کنید.

اکنون، همه اینها را می توان درست در صفحه ای که آن را پیدا کردید انجام داد.

حتما این یکی را بررسی کنید تا در زمان خود صرفه جویی کنید.

7. OneTab

OneTabاسکرین شات از OneTab، اکتبر 2022

بهره وری در مورد چیزهای زیادی است، همه در خدمت این است که به شما اجازه می دهد کارهای بیشتری انجام دهید – و OneTab به روش خود به آن کمک می کند.

چه یک چند کار پرکار یا محققی باشید که نیاز به باز کردن چندین برگه به ​​طور همزمان داشته باشید، OneTab دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نامش نشان می دهد و همه برگه های شما را در یک برگه متراکم می کند.

هنگامی که به یک یا چند مورد از آن برگه ها نیاز دارید، فقط به برگه واحد بروید و همه چیز را در قالب لیست عمودی به پایین بکشید. از آنجا، می توانید هر تعداد برگه را که نیاز دارید به پنجره اصلی خود بازگردانید.

این نه تنها از نظر بصری به شما کمک می کند، بلکه RAM دستگاه شما را که برای پشتیبانی از همه آن برگه ها استفاده می کند، کاهش می دهد و تجربه کاری شما را سریعتر و کارآمدتر می کند.

8. Postlight Reader

  Postlight Readerاسکرین شات از Postlight Reader، اکتبر ۲۰۲۲

برنامه افزودنی Postlight Reader Chrome همه چیز در مورد حذف عوامل حواس پرتی است تا به شما امکان تمرکز بدهد.

چیزی شبیه به AdBlock است (که بسیاری از مردم درباره آن می‌دانند)، به جز اینکه Postlight Reader نه تنها تبلیغات، بلکه سایر عناصر غیرضروری را نیز حذف می‌کند – برنامه افزودنی آن را “به هم ریختگی” می‌نامد – تا فقط کلمات و تصاویر را روی صفحه بگذارد.

به عبارت دیگر، شما فقط با گوشت محتوا باقی مانده اید.

نکته جالب در مورد Postlight Reader مخصوصاً این است که افزونه واقعاً تجربه کاربر را در نظر می گیرد و به شما امکان می دهد یک تم روشن یا تیره انتخاب کنید و حتی فونت و اندازه متن را در صفحه تغییر دهید.

در نهایت، این تجربه نباید فقط برای شما باشد! Postlight Reader همچنین به شما امکان می دهد نسخه های بهینه شده صفحات وب خود را در رسانه های اجتماعی و از طریق ایمیل با دیگران به اشتراک بگذارید.

9. برنامه افزودنی کروم را کلیک کنید

پسوند کروم کلیک کنیداسکرین شات از ClickUp، اکتبر 2022

در نهایت، بیایید در مورد بهره وری از طریق لنز برنامه افزودنی کروم ClickUp که به طور رسمی نامگذاری شده است، صحبت کنیم.

ClickUp به تنهایی یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه است که من تا به حال استفاده کرده ام، بنابراین جای تعجب نیست که این ابزار دارای پسوند کروم خود است.

می‌توانید از هر جایی کار ایجاد کنید، زمان کار خود را ردیابی کنید، از صفحه‌نمایش عکس بگیرید و ایمیل‌های Gmail و Outlook را با وظایف خود ادغام کنید.

البته در برخی زمینه‌ها محدود هستید، اما اساسی‌ترین عملکرد برنامه افزودنی باید واقعاً به شما کمک کند تا کارهای بیشتری انجام دهید.

هنگامی که می دانید چه کاری انجام می دهید، داشتن همه این ویژگی ها در کنار هم در یک برنامه افزودنی مناسب کروم می تواند واقعاً برای شما تفاوت ایجاد کند.

بهره وری با ابزار مناسب شروع می شود

کارهای بیشتر به شما و روان شما بستگی دارد. شما باید قفل شوید و متمرکز بمانید.

اما تلاش‌های انسان اغلب تا این حد پیش می‌رود و بنابراین برای پر کردن این شکاف‌ها، افزونه‌های کروم را داریم.

کدام یک از این موارد مورد علاقه شما بود؟

بستگی به این دارد که کجا به بیشترین پشتیبانی نیاز دارید، اما همه آنها می توانند به روش خودشان کمک کنند.

منابع بیشتر:


تصویر ویژه: alphaspirit.it/Shutterstock

منبع

مطالب مرتبط