Google Maps سطح جدیدی از تعامل را به سفر شما می آورد


ویژگی‌های جدیدی که امروز در یک رویداد زنده در پاریس اعلام شد، نشان می‌دهد که چگونه گوگل از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا دیدگاه خود را از نقشه‌ای همه‌جانبه‌تر و بصری‌تر زنده کند.

با این به‌روزرسانی‌ها، Google Maps کاوش، پیمایش، و انتخاب‌های پایدار را آسان‌تر می‌کند، چه رانندگی با خودروی الکتریکی یا کاوش در یک شهر جدید با پای پیاده.

نمای فراگیر

نمای همه جانبه، که به شما امکان می دهد یک مکان را به صورت مجازی کاوش کنید، اکنون در لندن، لس آنجلس، نیویورک، سانفرانسیسکو و توکیو در حال گسترش است.

نمای همه جانبه Google Maps از پیشرفت‌های هوش مصنوعی و بینایی رایانه‌ای استفاده می‌کند تا میلیاردها نمای خیابان و تصویر هوایی را برای ایجاد یک مدل دیجیتالی غنی از جهان ترکیب کند.

علاوه بر این، لایه‌های نمای همهجانبه اطلاعات مفید را در بالا می‌پسندند
آب و هوا، ترافیک و میزان شلوغی یک مکان.

در یک پست وبلاگی، گوگل توضیح می دهد که از میدان های تابشی عصبی (NeRF)، یک تکنیک پیشرفته هوش مصنوعی، برای ایجاد این صحنه های واقعی و تبدیل تصاویر معمولی به نمایش های سه بعدی استفاده می کند.

فناوری NeRF به طور دقیق بافت کامل یک مکان، از جمله نور، بافت مواد، و آنچه در پس‌زمینه است، بازسازی می‌کند، بنابراین می‌توانید قبل از بازدید، احساسی نسبت به یک مکان داشته باشید.

علاوه بر پنج شهر ذکر شده در بالا، نمای همه جانبه به زودی در آمستردام، دوبلین، فلورانس و ونیز در دسترس خواهد بود.

جستجو با نمای زنده

Live View یک ویژگی جستجو در Google Maps است که با استفاده از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده به شما کمک می‌کند مکان‌های مجاور مانند رستوران‌ها، پارک‌ها، ایستگاه‌های حمل‌ونقل و دستگاه‌های خودپرداز را پیدا کنید، فقط با نگه‌داشتن گوشی در حین راه رفتن.

اطلاعاتی مانند ساعات کار، سطح فعلی فعالیت و رتبه‌بندی را ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد تصمیمات آگاهانه بگیرید و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

Live View اخیراً در لندن، لس آنجلس، نیویورک، پاریس، سانفرانسیسکو و توکیو راه اندازی شده است و به زودی در بارسلونا، دوبلین و مادرید گسترش می یابد.

Indoor Live View که از فلش‌های AR برای راهنمایی شما به مکان‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی، سالن‌ها، ایستگاه‌های تاکسی و اجاره خودرو استفاده می‌کند، در ایالات متحده، زوریخ و توکیو نیز معرفی شده است.

Indoor Live View در حال گسترش به بیش از 1000 فرودگاه، ایستگاه قطار و مراکز خرید در شهرهایی از جمله بارسلونا، برلین، فرانکفورت، لندن، مادرید، ملبورن، پاریس، پراگ، سائوپائولو، سنگاپور، سیدنی و تایپه است.

ویژگی های نقشه های جدید برای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی

به‌روزرسانی‌های جدید Google Maps برای رانندگان خودروهای برقی شامل اضافه کردن توقف‌های شارژ به سفرهای کوتاه‌تر است، که Maps بر اساس عواملی مانند ترافیک فعلی، سطح شارژ و مصرف انرژی، و همچنین ایستگاه‌های شارژ با سرعت بالا پیشنهاد می‌کند که می‌تواند خودروی شما را در کمترین زمان پر کند. بیش از 40 دقیقه

علاوه بر این، هنگامی که مکان‌هایی مانند سوپرمارکت‌ها ایستگاه‌های شارژ در محل دارند، ایستگاه‌های شارژ در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند.

Google Maps همچنان مرزهای فناوری هوش مصنوعی را برای ایجاد یک تجربه ناوبری فراگیرتر و شهودی به پیش می‌برد.

به‌روزرسانی‌های اخیر، از جمله نمای همهجانبه و نمای زنده، سطح جدیدی از جزئیات و تعامل را به نقشه می‌آورند و به کاربران اجازه می‌دهند مکان‌ها را به صورت مجازی کاوش کنند، مکان‌ها را بیابند و انتخاب‌های پایداری داشته باشند.


تصویر ویژه: Tada Images/Shutterstock

منبع

مطالب مرتبط