سئو چیست ؟ چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهم؟ | xeroseo

مردم امروزه بسیار هوشمند هستند و به مجله خبری زیرو سئو تفاوت بین محتوای یونیک و کاربردی با مطالب کپی شده را متوجه می‌شوند. در واقع در سئوی کلاه سفید شما همه چیز را مرتب و منظم انجام خواهید داد و بهترین ها را برای کاربران هایتان فراهم می کنید تا ذاتا یک سایت خوب باشید و تنها خود را برای گوگل خوب معرفی نکنید. این نوع از سئو را می توان یک روش ماندگار دانست که علاوه بر سئوی خوب، بازدهی سایت شما را بالا خواهد برد و اگر الگوریتم های سئو هم آپدیت شوند به سایت شما هیچ آسیبی نخواهد رسید. به طور کلی می توان گفت که روش ها و متد های مختلفی وجود دارد که برای سئو مورد استفاده قرار می گیرد. اما کلیه این اقدامات را می توان در سه دسته کلی مشخص نمود که عبارتند از سئوی کلاه سیاه، سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه خاکستری. در صورتی که این اسم برای شما کمی عجیب به نظر می رسد باید گفت که در اینجا هم از نام گذاری و رتبه دهی بر اساس کلاه که یکی از روش های قدیمی در کامپیوتر می باشد استفاده شده است.

http://atours.ir

همانطور که می‌دانید، روزنامه‌ها از وسط تا شده‌اند و فقط نیمه بالایی آن‌ها قابل مشاهده است؛ یعنی نیمه بالای تا. ویراستاران نشریه‌ها، از این قسمت برای جلب حداکثر توجه خوانندگان بهره می‌گیرند. Above the Fold اهمیت خاصی دارد؛ چرا‌که اولین نمایی است که یک کاربر جدید از وبسایت شما می‌بیند.

۲ بخش عملیات سئو

از آنجاییکه ساختار فنی یک وبسایت می‌تواند تاثیر کلانی بر عملکردش بگذارد و در بهینه سازی آن نیز امری حیاتی باشد، برای صاحبان کسب و کار‌های دیجیتال ضروری است که با قواعد و اصول کلی آن آشنا شوند. اما دستیابی به این مهم، بدون درک اصطلاحات و مفاهیم آن امکان پذیر نخواهد بود. به همین دلیل، در این بخش سعی کرده‌ایم اصطلاحات کاربردی Technical Seo یا سئو‌ی فنی را برای شما عزیزان گرد‌آوری کنیم.

  • محتوای خوب باتوجه به حوزه کاری سبب می‌گردد که اعتمادسازی بهتر و سریعتر ایجاد گردد و گوگل نیز به طبع آن، رتبه و جایگاه بالاتری به شما اختصاص می‌دهد.
  • سئو کلاه سفید انجام می‌دهید و نگران جریمه شدن توسط گوگل نیستید و از همه مهم‌تر نیاز نیست پنل مدیریت سایت را به دست کس دیگری بدهید.
  • وقتی هدف شما با هدف گوگل مشترک شود، میتوانید به رتبه گرفتن سایت در نتایج امیدوار باشید.
  • اولین قدم برای استفاده از سرچ کنسول؛ تأیید مالکیت سایت است.
  • اما چرا صفحات یتیم برای سئو مشکل ایجاد می‌کنند؟ موتور‌های جستجو ازجمله گوگل، معمولا صفحات وب را به دو طریق پیدا می‌کنند.

تا به اینجا به ابعاد مختلف مربوط به سئو پردختم و حالا می‌خواهم در حد چند بخش به توضیح الگوریتم‌های گوگل بپردازم. همچنین فایل robots.txt را چک کنید که هیچ کدام از آدرس صفحات سایتتان که می‌خواهید ایندکس شوند مسدود نباشد. و مشکل اصلی اینجاست که حتی اگر این صفحات را تصحیح کنید مدت زمان بسیار زیادی طول می‌کشد (شاید ۶ ماه) که مشکل بوجود آمده برطرف شود. مثلا موفقیتی که به ۱۰۰۰۰۰۰۰ تومان هزینه نیاز داشت، با ۲ برابر این مبلغ کسب شود. یک مشاور سئو در درجه اول مسئول برنامه‌ریزی، توسعه و اجرای یک استراتژی سئو صحیح است. حالا بیایید در مورد کارهایی که یک مشاور سئو انجام می‌دهد و نحوه استخدام او بیشتر صحبت کنیم.

پیشنهاد می کنم در مورد الگوریتم های گوگل مطالعه کنید و مقدمه مطلب استراتژی محتوا را حتما بخونید. رنک برین از نظر بررسی و تفسیر کلمات هم‌معنی مشابه الگوریتم مرغ مگس‌خوار عمل می‌کند، اما بسیار پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر است. تمرکز اصلی الگوریتم رنک‌برین تجربۀ کاربری یا UX است و می‌توان ادعا کرد که مدت زمان حضور کاربران در صفحات، ادامه پیدا نکردن جستجو در یک موضوع خاص، نرخ کلیک در نتایج جستجو و … یکی از بخش‌هایی که گوگل به آن توجه می‌کند، آدرس صفحات مختلف سایت است.

ابزارهای تست ریچ اسنیپت

مطالب مرتبط